У Роздільній рятувальники разом з працівниками елеватору ліквідували умовну пожежу

З метою попередження виникнення пожеж під час збирання, зберігання та переробки врожаю – 30 травня 2019 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна прийняли участь у об’єктовому протипожежному тренуванні з питань цивільного захисту на території приватного акціонерного товариства (ПрАТ) «Роздільнянський елеватор», що на вулиці Європейській, 83.

На території агропромислового підприємства під час тренування, відпрацювалися дії рятувальників, адміністрації та працівників підприємства щодо ліквідації умовної пожежі на потенційно-небезпечному об’єкті.

За тактичним задумом навчання: внаслідок короткого замкнення електромережі сталося загорання на сушарці ДСП-32 №1 на площі 5 м² на  території ПрАТ «Роздільнянський елеватор».

Робітники дільниці №1 повідомляють головному контролеру контрольно-пропускного пункту (далі КПП) №1 ПрАТ «Роздільнянський елеватор» про загорання на сушарці ДСП-32 №1.

Головний контролер КПП №1 повідомляє про пожежу у пожежно-рятувальну службу м. Роздільна, оповіщає адміністрацію і працівників ПрАТ «Роздільнянський елеватор» та забезпечує безперешкодне прибуття пожежно-рятувального підрозділу м. Роздільна на місце виклику.

Начальник служби охорони праці ПрАТ «Роздільнянський елеватор» дає розпорядження членам добровільної пожежної дружини (далі ДПД) елеватору негайно прибути на місце події. Ще до приїзду пожежних на місце виклику члени ДПД елеватору негайно проводять евакуацію робітників у безпечне місце.Через дві хвилини на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі трьох чоловік особового складу та одного пожежно-рятувального автомобілю АЦ 40 (130) 63 Б.

Черговий  електрик дільниці №1 відключає електропостачання сушарки  ДСП-32 №1 від електромережі та повідомляє членам ДПД елеватору та рятувальникам про знеструмлення електрообладнання.

До приїзду пожежних на місце виклику, члени ДПД елеватору намагаються вогнегасниками самотужки локалізувати пожежу.

 Рятувальники ДПРЧ №32 м. Роздільна швидко провели розвідку пожежі, провели бойове розгортання, проклали рукавну лінію та подали на гасіння вогню вогнегасні засоби.

10 хвилин знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати умовну пожежу на площі 15 м². Загиблих та постраждалих – немає.

 

Після закінчення тренування були підведені його підсумки та детально  розібрані усі недоліки для подальшого їх усунення.

                                                    Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                  ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Залиште свій коментар