У районному музеї відбулася зустріч з чорнобильцями

Сьогодні, 26 квітня, в Україні відзначають Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. 33 роки минуло з тих страшних подій, коли 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Наші земляки Михайло Балухатий, Микола Бабенко, Володимир Проценко та Анатолій Кулаков також брали участь в ліквідації цієї страшної аварії, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. У цей пам’ятний день вони відвідали районний народний історико-краєзнавчий музей, де зустрілися з учнівською молоддю Роздільної та поділилсия своїми спогадами про Чорнобиль.

Багато жахіть довелося побачити роздільнянським чорнобильцям, і, певна річ, вони побажали дітям ніколи не знати таких трагедій, гарно вчитися та робити усе можливе, аби подібного більше не траплялося.

Мовили слово в ході цього пізнавального заходу начальник відділу культури та туризму РДА Наталя Пояцика та директор музею Віра Шняга, які подякували гостям за мужність та порятунок людей від згубного впливу радіації. Адже, на жаль, багато ліквідаторів сьогодні немає серед нас. Ті, хто боровся з вогнем першими, гинули від опромінення. Радянська влада замовчувала інформацію про вибух на ЧАЕС, належної інформації про засоби безпеки, в тому числі й серед ліквідаторів не надавалося, тому жертв було багато.

Наприкінці школярі задали свої питання, а також на знак шани та поваги подарували квіти та зробили спільне фото на згадку.

Наш кор.

 

Залиште свій коментар