У Кучургані та Лиманському перевірили дотримання карантинних заходів

Цими вихідними, 21 та 22 березня 2020 року, комісія при райдержадміністрації , яку очолює заступник голови РДА Наталія Тарнавська, за участі співробітників Роздільнянського відділу поліції, Держродспоживслужби, Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області, інших профільних фахівців продовжили активну роботу з перевірки виконання карантинних заходів на Роздільнянщині.

         Зокрема, минулої суботи, в черговий раз комісія перевірила роботу продовольчого ринку в Роздільній та закладів громадського харчування в місті. Останнім надали  рекомендації щодо необхідності на час карантину припинити торгівлю гарячими напоями (кавою та чаєм), а також не здійснювати торгівлю шаурмою та іншими виробами, якщо  реалізатором не виконується доставка готового виробу до замовника з дотриманням усіх необхідних санітарних норм.

         В результаті роботи комісії в цей день було складено два протоколи щодо адміністративного правопорушення в місті Роздільна за недотримання вимог карантину. Нагадаємо, що штраф за такі порушення – від 17 тисяч гривень.

У неділю комісія виїхала до с. Кучурган, де, як відомо, в цей день завжди проходила найбільш жвава торгівля. Проте карантин та загроза зараження коронавірусною інфекцією внесли свої корективи. Великий ринок не працював, реалізовувалися лише м’ясні продукти та молоко, що дозволено в сьогоднішніх умовах. Також здійснювалася торгівля на меншому ринку в Кучургані, де комісією виявили і заборонені до реалізації товари. З власниками провели роз’яснювальні бесіди та попередили про відповідальність за порушення карантину.

         Про дії сільської ради в умовах карантину довела інформацію заступник голови сільської ради Анна Фурдуй. Вона відзначила, що власників торгових закладів інформували під розпис щодо необхідності дотримання карантинних заходів. А тим, з ким не могли зв’язатися, відправляли рекомендовані листи.

         Поспілкувалися в цей день і з депутатом  районної ради Світланою Величко, яка зауважила, що поінформованість населення бажає кращого. Крім того, вона розповіла, що кучурганцям роздаватимуться зшиті на замовлення багаторазові  маски, в першу чергу – людям похилого віку. Ще планується запис відео з роз’ясненнями. В цих ініціативах Світлана Геннадіївна бере активну участь. Адже уникнення паніки серед населення та забезпечення належних заходів боротьби з поширенням вірусних інфекцій в Кучургані сьогодні у місцевої влади – в пріоритеті.

         У сел. Лиманське ситуація дещо відрізнялася. Відвідавши чималу кількість магазинів комісія побачила, що на торгових  магазинах частково є оголошення про карантин, продовольчі – закриті. Проте власники та продавці задавали низку питань стосовно того, що можна реалізувати в карантин, що – ні, як правильно організувати роботу.  За їх словами, належної роз’яснювальної роботи не проводилося, тому, комісія, зі свого боку, поінформувала про законодавчі вимоги щодо карантину та відзначила, що місцевим органам влади в такий складний час потрібно більше уваги приділяти саме роз’ясненню вимог щодо карантину серед громадян.

         В неділю робота тривала цілий день. Відвідали чималу кількість торгових закладів, в тому числі автозаправки, де також перевірили  виконання карантинних заходів та надали рекомендації.

         Нагадаємо, дана комісія працюватиме до завершення карантину в країні. Перевірятиметься, як  дотримуються необхідні  заходи, передбачені Постановою Кабінету Міністрів України  щодо  запобігання  поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.

 

         Також за результатами роботи, голова комісії Наталія Тарнавська зауважила, що в такий непростий час велика відповідальність та навантаження лягає на плечі наших медиків. Зокрема, від них залежить і належний рівень інформування громадян щодо небезпеки поширення нового коронавірусу з метою уникнення паніки серед людей.

         Карантин по всій країні введено до 3 квітня. Тож, будьте максимально відповідальними в цей час, адже від цього залежить ваше здоров᾽я та здоров’я всіх, з ким ви контактуєте.

        Наш кор.

 

Залиште свій коментар