У Буцинівці роздільнянські рятувальники провели робочі зустрічі з населенням

  У с. Буцинівка рятувальники запрошували старшокласників місцевої школи вступати ло вищих навчальних закладів ДСНС України

В Україні з 5 лютого 2019 року розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 25 березня 2019 року. В Україні очікують близько 332 тисяч учасників тестування, які цього року отримують повну загальну середню освіту це: випускники шкіл, учні закладів професійної (професійної-технічної), вищої освіти. Також, у тестуваннях зможуть взяти участь випускники закладів загальної загальної та вищої освіти минулих років.

Умови прийому до закладів вищої освіти України на 2019 рік затверджені та набули чинності. Серед нових правил – мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії. Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з 4 навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів.

Однак, багато ще майбутніх випускників шкіл ще визначився з остаточним вибором своєї подальшої професії.  Тож, роздільнянські рятувальники відвідують освітні заклади  Роздільнянського району, у яких пропонують старшокласникам майбутнім випускникам здобути у вищих навчальних закладах Державної служби України з надзвичайних ситуацій почесні професії – рятувальника, пожежного інспектора, психолога, фахівця з цивільного захисту і охорони праці, хіміка-технолога, еколога та інші. Під час таких особистих зустрічей співробітники ДСНС України знайомлять юнаків та дівчат з специфікою їх роботи, правилами та умовами вступу до вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Так, 7 лютого 2019 року співробітник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал провів щерговий профорієнтаційний захід «Презентація професій – ДСНС України» щодо відбору кандидатів на вступ до навчальних закладів ДСНС України для 20 учнів 9-11 класів Буцинівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, що на вулиці Наливаного, 61. Зокрема, співробітник ДСНС України за допомогою демонстраційних матеріалів – плакатів та листівок ознайомив старшокласників з правилами та умовами вступу до вищих навчальних закладів системи ДСНС України: Національного університету цивільного захисту, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Вінницького вищого професійного училища.

Захід виявився цікавим та корисним. Юнаки та дівчата задавали рятувальнику чимало запитань на які отримали змістовні відповіді. Зокрема,  щодо умов вступу на різні спеціальності вишів ДСНС України, форми і тривалості навчання, проживання та працевлаштування після їх закінчення, специфіку роботи, розміру заробітної плати про матеріальну-технічну базу, досягнення та повсякденне життя вищих навчальних закладів ДСНС України.

Також, фахівець пожежно-рятувальної служби розлого розповів старшокласникам про соціальний захист молодих співробітників ДСНС України. Зокрема, про те, що випусникам вишів ДСНС України  стовідсотково гарантується – працевлаштування у підрозділах пожежно-рятувальної служби,  гідна заробітна плата, різні види соціальних і матеріальних допомог, забезпечують форменним одягом, а також вони мають можливість безкоштовно оздоровлюватися у відомчому санаторії ДСНС України та обслуговуватися у відомчих закладах охорони здоров’я та інше.

Наприкінці заходу, рятувальник продемонстрував старшокласникам на мультимедійному проекторі відеоролики про факультети і переліку спеціальностей, які готують ці виші, про матеріальну-технічну базу, досягнення та повсякденне життя вищих навчальних закладів ДСНС України та інше.

Тож, старшокласники дізналися від співробітника ДСНС України  багато цікавої та корисної інформації про мужніх та відважних людей, їх небезпечну, але почесну професію – рятувальника та про інші важливі та престижні професії Служби порятунку – «101».

Також у с. Буцинівка правила пожежної безпеки у побуті нагадали рятувальники багатодітним та малозабезпеченим родинам 

З початку 2019 року на території Роздільнянського району в житловому секторі виникло дев’ять пожеж, внаслідок яких загинула одна людина. Найпоширенішими причинами загорань у побуті є: необережне поводження з вогнем, коротке замкнення електромережі, порушення правил пожежної безпеки при користуванні електропобутовими приладами та пічним опаленням.

У прохолодні дні, щоб зігріти свої домівки від холоду, люди додатково вмикають газові плити і котли, електрообігрівачі, калорифери, розпалюють пічки та каміни. Тож, ймовірність виникнення пожеж та різних небезпечних подій у побуті залишається надзвичайно високою. З метою запобігання пожеж у житловому секторі, виникнення небезпечних подій різного характеру, загибелі і травмування людей на них, роздільнянські рятувальники продовжують проводити профілактичні заходи у сільській місцевості району.

Так, у селі Буцинівка на вулицях Західна та Наливаного співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, разом з представниками Буцинівської сільської ради, провели інформаційно-роз’яснювальні бесіди на протипожежну безпеку серед багатодітних та малозабезпечених родин, а також ознайомили селян з правилами пожежної безпеки у побуті. Загалом профілактичним рейдом було охоплено понад 20 осіб, переважна більшість з яких були діти.

Зокрема, під час особистих бесід з батьками буцинівських дітей майор служби цивільного захисту Сергій Шморгал розповів буцинівцям про пожежі, що сталися у січні 2019 році в житловому секторі Роздільнянського району, та про останню пожежу за участю дітей, що нещодавно сталася в сільській місцевості Одеської області, роз’яснив з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті взимку, дав корисні поради, як убезпечити свою домівку від загорань та як правильно і безпечно користуватися пічним опаленням, електропобутовими і газовими приладами, як не допустити перевантаження електромережі тощо. Велику увагу рятувальник приділив запобіганню нещасних випадків серед дітей. Зокрема, закликав батьків, бабусь і дідусів, щоб вони у жодному разі не залишали дітей без нагляду та постійно навчали їх правилам безпеки життєдіяльності.

 

Наостанок фахівець ДСНС України застеріг мешканців села від пожеж, провів протипожежний інструктаж та роздав батькам та дітям листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті. Роздільнянські рятувальники сподіваються, що результати їх профілактичних бесід з населенням на протипожежну тематику будуть не марними. І найкращим результатом таких профілактичних заходів стане запобігання нещасних випадків за участю дітей, зменшення кількості загорань та надзвичайних подій у житловому секторі.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Сергій Кузьменко вкотре закликає мешканців Роздільнянського району, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті. Шановні громадяни! Не паліть у ліжку, не перевантажуйте електромережу, пильно слідкуйте за роботою та справністю пічного опалення, електропобутових та газових приладів. У жодному разі не залишайте дітей без нагляду батьків та дорослих. Бережіть своє життя та оточуючих!

Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області.

Коментарі

  • 0667009787

    На каком праве мою фотографию напечатали без моего ведома и даже некто меня не придупредил

  • administrator

    Ці фотографії надав для редакції працівник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, з яким у вас була зустріч. Ви не могли не бачити, що вас фотографують. Такі фотографії робляться задля підтвердження їхньої роботи. Але якщо вас чимось це ображає, фото можна видалити. Вкажіть, про яке фото йде мова: там, де родина сфотографована, чи там, де діти?

  • 0667009787

    Там же родина

Залиште свій коментар