У бібліотеці №3 сел. Лиманське відзначили Всесвітній День рідної мови

Всесвітній День рідної мови – свято, яке завжди так чи інакше ми відзначаємо в нашій бібліотеці. Цього разу була підготовлена незвичайна виставка-імпульс під гаслом «Мова – ДНК нації». Протягом тижня читачі бібліотеки мали змогу ознайомлюватись з висловлюваннями і цитатами знаменитих людей про рідну мову, які були вкладені у фото рамки і оздоблені квіточками. Крім того, роздруковані багатьма мовами країн світу листівки зацікавили всіх, особливо дітей, бо вони переклали деякі з них і здогадались, що всі ці слова перекладаються як слово «МОВА».

Одного дня головними учасниками дійства стали учні 3-го класу ЗОШ №1 (кл. керівник  К.М.Коровіна). Спочатку бібліотекар ознайомила дітей з біблійною легендою «Вавилонська вежа», що було дуже доречно і цікаво всім, бо вона розповідає про те, як сталося, що з однієї мови, якою спілкувалися будівники вежі, виникло багато мов і народностей.

Далі діти підходили до виставки і по черзі вголос зачитували одну з цитат, а так як всі діти талановиті, то вони ще й декламували вірші декількома мовами. У захваті всі були від того, як Нєнов Віктор заспівав болгарську пісню, а бібліотекар Зуйкова Г.О. подякувала всім за участь у заході молдавською!

Звичайно, дітям було приємно отримати цукерки за свою активність і впевненість в тому, що мова дозволяє краще порозумітися людям і відчувати себе частиною певного народу. Залишається додати, що наш захід надзвичайно важливий своєю спрямованістю на пізнання світу через національне слово. Як своє майбутнє, так і рідну мову треба оберігати. Зробити це може тільки її носій, тобто всі ми – українці.

Завідуюча Лиманською бібліотекою №3

Наталія Лясоцька

Залиште свій коментар