Три покоління знавців бухгалтерської справи

16 липня  в Україні відзначається День бухгалтера. Без цієї важливої та надзвичайно відповідальної професії важко взагалі уявити роботу будь-якої організації. Робота бухгалтера здається простою та одноманітною тільки тому, хто ніколи не поринав у світ цифр, звітів, відсотків, прибутків і витрат. Бути бухгалтером не просто, адже не кожен здатний стати зразком точності, прикладом вимогливості, еталоном терпіння, королем уважності. За досвідченого бухгалтера керівник будь-якого підприємства чи установи готовий віддати «пів царства».

У переддень професійного свята наша журналістка поспілкувалася з начальником бухгалтерського відділу апарату Роздільнянської міської ради, головним бухгалтером Світланою ШПИЛЬКОЮ. Про те, як склався професійний шлях Світлани Василівни, про роботу відділу та співпрацю з колегами, читайте у матеріалі.

Бухгалтерська справа за покликом душі

Зі вступу до Одеського національного політехнічного університету на спеціальність «економічна кібернетика» (від ред. – поєднує управління, аналіз, моделювання та прогнозування в економіці та бізнесі), Світлана поєднала своє життя з цифрами та фінансами.

– Це не той вищий навчальний заклад та спеціальність, про яку мріяв мій батько, але це було моє бажання за покликом душі, яке прийняли мої рідні і разом мене підтримували. Навчання приносило мені задоволення, у нас була чудова згуртована група, студентські роки минули дуже швидко, – згадує Світлана.

Світлана Шпилька

Батько Світлани був залізничником, брати теж працюють за цією професією. Та що там казати, й чоловік Віталій теж залізничник. До речі, місцем їхньої першої зустрічі став залізничний вокзал в Одесі. Так і створилася через декілька років родина Шпильків. Хоча у Світлани особисто не склалося із залізницею, скажімо так «не лежала душа», але, так чи інакше, пов’язана з нею протягом усього життя.

Міська рада затягує

– Після закінчення політеху та народження сина Дмитрика, з яким у декреті була лише 11 місяців, влаштувалась на роботу до бухгалтерського відділу міської ради і ось вже у травні буде 20 років, як я тут працюю. Перервою була лише декретна відпустка, адже через два з половиною роки народила донечку Анну. Як то кажуть: «міська рада затягує».

Наразі Світлана Василівна очолює відділ на посаді головного бухгалтера.

– Сьогодні наш відділ, як одна сім’я, в принципі так було завжди. Ми знаємо один одного, разом долаємо труднощі та розділяємо радощі. Спільно виходимо з кризових ситуацій, форс-мажорних обставин, які іноді траплялися у професійній діяльності. Якщо необхідно, залишаємось працювати до глибокої ночі, аби довести справу до кінця. Думаю, що іноді кожного бухгалтера рятують ночі.

Як реформа децентралізації вплинула на специфіку роботи

– Якщо раніше бухгалтерський відділ налічував більшу кількість співробітників, то наразі, після формування територіальних громад, кількісний склад зменшився до трьох осіб, як і навантаження. Через збільшення повноважень та створення нових структурних підрозділів, при кожному управлінні та відділі є свій бухгалтер, який займається нарахуванням зарплати співробітникам, закупівлями тих чи інших послуг. Важким був перехідний період через формування розгалуженої структури міської ради, передачу справ до відділів, управлінь. Наше ж завдання на сьогодні – забезпечення заробітною платою апарату міської ради та проведення інших поточних виплат у межах повноважень. Але і цього вистачає.

Якості, якими має володіти бухгалтер

 Звісно ж, одними з головних критеріїв успішного бухгалтера є професіоналізм, досвід роботи, рівень освіти тощо. Не менш важливими є й особисті якості, зокрема посидючість, наполегливість, терпіння, свого роду «педантизм» у роботі.

– На моє глибоке переконання, в першу чергу, якщо ти обрав професію бухгалтера, то повинен запастися неабияким терпінням. Адже наша робота вимагає точності та уважності. Буває таке, що одну гривню шукаєш і ніяк не можеш знайти. Однак не зупиняєшся і допоки не доб’єшся того, аби все сходилось, навіть сон не бере. А як правило, виявляється, що вона, ця гривня, лежить на поверхні. А іноді цифри вже настільки надокучили очам, що їх просто не бачиш. Треба на деякий час відволіктись і вже потім, з новими силами, приступати до роботи знову. І таке буває.

Хобі, яке заряджає енергією

 – Кожен має свій спосіб для відновлення самопочуття. Для мене – це катання на велосипеді. Полюбляю вечорами сідати на свого залізного коня разом з друзями і колесити просторами Роздільнянщини. Іноді відвідую заняття йогою, що теж допомагає відволіктись та заспокоїтись. Але не завжди вистачає на це часу. Адже наразі чимало роботи по господарству.

Спільно зі Світланою Шпилькою у бухгалтерському відділі працюють: спеціаліст І категорії Наталія Раніс і провідний спеціаліст Наталія Зубрицька. Якщо Світлана у міській раді працює майже двадцять років, то Наталія Раніс вже цілих 37.

– Я прийшла працювати до міської ради ще в далекому 1985 році, після отримання спеціальності бухгалтера-фінансиста в Одеському фінансовому технікумі. Спочатку була діловодом, а потім мене перевели в бухгалтерію, де працюю по сьогодні. За цей час багато чого змінилося: підходи в роботі та вимоги до неї, керівництво, колеги. Але завжди колектив нашого відділу був як одне ціле, ми підтримували один одного, допомагали. За час роботи можу сказати, що головними критеріями, якими повинен володіти бухгалтер – це звісно, посидючість та уважність. А для натхнення завжди починаю свій робочий день із ароматної чашечки кави і вже потім налаштовуюсь на трудову діяльність. Вона ж мене рятує, коли треба переналаштуватися і знову приступити до цифр. Вдома шукаю підтримки у квітах, вони мене неабияк надихають та дають сили на новий робочий день.

Наталія Раніс

Під час нашої розмови Світлана, згадуючи перші дні роботи, відзначила, що саме Наталія стала її першим наставником, допомагала розібратися в нюансах роботи бухгалтера, навчала азам професії, за що щиросердечно їй вдячна.

А от Наталія Зубрицька у відділі працює менше місяця, однак вже стала частиною згуртованого колективу.

– Нове місце роботи для будь-кого – це важкий період, який вимагає чимало зосередженості та уваги. А це не просто, коли ти влаштовуєшся на іншу роботу після тривалої декретної відпустки. Дякую моїм колегампрофесіоналам, які допомагають вникнути в нюанси бухгалтерської справи.

Наталія Зубрицька

Ось такий він – бухгалтерський відділ Роздільнянської міської ради, який зібрав у собі три покоління знавців бухгалтерської справи – від найстаршого спеціаліста зі стажем майже в 40 років до початківця зі стажем менше місяця. А очолює їх фахова керівниця, яка вважає, що їхня професія не вимагає будь-яких надприродних здібностей. Головне – щоб вона подобалася.

Тож, напередодні свята – Дня бухгалтера – сердечно вітаємо вас з професійним святом. Нехай життя ваше з кожним днем наближається до досконалості, не підводить, а тільки гартується ваше здоров’я. Добробуту вам і процвітання, рівноваги і творчого неспокою! А нашій рідній Україні – перемоги та мирного неба!

Наталія БУКОВСЬКА

P.S. Шановні бухгалтери! З нагоди вашого професійного свята прийміть щиру вдячність за щоденну сумлінну працю і вірність професійному обов’язку. Саме від вас залежить злагоджена робота усіх сфер народного господарства. Адже саме бухгалтери забезпечують чіткий контроль фінансових потоків, своєчасність податкових платежів, заміряють фінансовий пульс району, області, держави, забезпечують подальший розвиток економіки.

 

Залиште свій коментар