Тиждень безпеки дорожнього руху

З 13 по 19 листопада пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, проголошеного резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, під час якого увагу буде привернуто до проблем травматизму та смертності на дорогах, виконання профілактичних заходів ,спрямованих на гарантування безпеки руху при перетині залізничних переїздів та зниження рівня аварійності в межах їх дії.

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. За останні шість років (2011-2016 роки) в Україні зареєстровано близько 170,8 тисячі ДТП з постраждалими, в яких загинуло 26,7 тисячі та травмовано 210,4 тисячі осіб. Особливо тривожним є те, що понад 42,6 % загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти. За останні шість років на дорогах України загинуло 1,4 тисячі дітей віком до 18 років, а ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років і другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.

За результатами аналізу наявних даних та аналітичного звіту Світового банку, в Україні більшість ДТП з тяжкими наслідками виникає через: перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39 % випадків; необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38 % випадків; порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30 % всіх ДТП із смертельними наслідками; керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Шановні водії! Будьте уважними при перетині залізничних переїздів. Не піддавайте своє життя та життя пасажирів небезпеці!

Р.Я. ВЕРДІЄВ,

начальник Роздільнянської дистанції колії.

Залиште свій коментар