Так, багато хто з читачів ще пам’ятає таке правило, коли в бібліотеках треба було розмовляти пошепки. Зрозуміло, і тепер є такі умови в читальних залах, аби не заважати іншим читати щось важливе чи працювати з комп’ютером. Але тиждень дитячого та юнацького читання в нашій бібліотеці проходив наперекір всім умовностям, бо це ж свято книги, а тому має бути весело і цікаво. Що ж відбувалося? По-перше, ми запросили учнів ЗОШ №1, і вони відгукнулись, прислухавшись до молодої вчительки К.О.Наумович та Лисенко О. В нашій програмі, яку ми склали з урахуванням віку школярів, взяли участь учні 1-го,5-го, 6-го,7-го, та 9-го класів. Так, 9-класники ретельно підготували цікаві факти з історії походження книги від папірусу до її сучасної моделі – електронної книги, тож молодші пізнали багато чого нового для себе.
Далі були ігри і вікторини. Гра «Риболовля» захопила всіх, бо впіймати на магнітну вудку «золоту рибку-питання» було багато бажаючих, і не менше охочих відповісти на них. Також жвавою виявилась гра-вікторина «Я – Шерлок Холмс», коли учасники мали розгорнути пакунки, в яких заховані речі літературного героя різних дитячих творів, а дітям потрібно було вгадати, якому персонажу вони належать і назвати автора та назву твору. Вікторини «Літературна дуель» та «Альпініст» відкрили для учнів чимало нових авторів та книг, всі завдання сприймались емоційно і весело. Новинкою був конкурс «Рахівничка», коли треба було прочитати у заданих цифрах за формою віршів Єсеніна, Пушкіна, марш, веселий вірш, сумний вірш, і це захопило і молодших і старшокласників. Насамкінець запропонували бажаючим взяти участь у створенні нашого улюбленого дійства – перформансу, відповідно до теми заходу: показати наочно, що іноді треба задіяти всю родину і навіть домашніх улюбленців, аби відволікти дитину від надмірного захоплення соціальними мережами. Для цього наші дівчатка і хлоп’ята перевтілились в дівчинку-хакера з косичкою, за яку її відтягували від комп’ютера мама, тато, дідусь, бабуся, кішка і мишка. Було дуже весело, навіть довелось створити другу команду акторів, аби всі задовольнили свої акторські здібності, та й костюмів і масок вистачило на всіх завдяки допомозі бібліотекаря Зуйкової Г.О. та художньому керівнику БК №3 Ярошенко Л.Г. Гомін і сміх лунали в бібліотеці, і навіть присутні учителі змирились з тим, що «давйте тихіше» тут ні до чого.
Не забули ми і про виставку-інсталяцію «Книжкова скарбниця», з якою ознайомили всіх присутніх ще на початку заходу.
Таким чином ми продовжуємо заохочувати учнів до читання і віримо, що бібліотека завжди була і надалі збережеться як інтелектуальний і інформаційний центр.
Завідуюча Лиманською бібліотекою №3
Лясоцька Н.В.