Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я телемедицина почне працювати у тестовому режимі в сільських амбулаторіях Кіровоградської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської і Полтавської областей. Проект тестуватимуть за чотирма напрямками: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.
Амбулаторії, де впроваджуватиметься новація, отримали рекомендації щодо організації роботи телемедицини в сільській місцевості. Реконмендації, зокрема, розроблені за підтримки уряду Канади та Світового банку, з якими Україною підписано Меморандум щодо впровадження телемедицини в лютому 2018 року. Всесвітній банк спільно з міжнародними партнерами також підготували технічне завдання для розробки програмного продукту по впровадженню телемедицини.
За попередніми даними, сьогодні вже сформована мережа з 4223 сільських амбулаторій. Потреба в новому будівництві – 688 закладів.
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), телемедицина – це метод надання послуг з медичного обслуговування там, де відстань є критичним чинником.
Відзначимо, до телемедичних послуг відносять дистанційні медичні консультації, консиліуми, контроль фізіологічних параметрів організму пацієнта, проведення діагностичних і лікувальних маніпуляцій, обмін результатами обстеження пацієнта, а також медичні відеоконференції, відеосемінари, відеолекції.