Тарифи на газ для населення будуть знижені

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського відбулася  енергетична нарада за участі  представників Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики задля розв’язання питання із зависокими цінами на газ для українців.

Глава дердави наголосив, що ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію.

  • Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж, – відзначив Володимир Зеленський.

Після тривалого обговорення на цій нараді  схвалили рішення щодо зменшення ціни на газ нижче ринкової. В платіжках споживачів це означає зниження суми на понад 30%.

Про досягнення рішення щодо запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ   на нараді під керівництвом Президента України 13 січня повідомив і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зауважив, що це не означає відхід від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID-19, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання.

Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%.

За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – повідомив Юрій Вітренко.

«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Денис Шмигаль.

«Однак пам’ятайте, що ми зберігаємо реформу. Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів», – наголосив Володимир Зеленський.

Джерело: офіційне Інтернетпредставництво Президента України

Залиште свій коментар