«Там, де пісня від серця лине, – це моя Україна!»

Таким промовистим галом 22 травня вечірня пора зібрала в Роздільнянському палаці культури шанувальників української пісні, де відбувся концерт народної артистки України Ауріки Ротару під назвою «Мій дім – моя родина». Глядачі, гучно аплодуючи та підводячись зі своїх місць, бурхливо реагували на кожну її пісню. Тільки-но публіка зачула знайомий мотив – з  їхніх вуст полилися слова пісень. Також у концертній програмі взяли участь шоу-балет «Аура» та спеціальний гість Артур Боссо.

Роздільна стала одним з населених пунктів, в якому співачка продемонструвала свою нову програму в межах туру Одещиною. Зокрема, такі заходи відбулися в Кодимі, Подільську, Зеленогірському, Теплодарі. Плануються також у Чорноморську, Новій Долині, Теплиці.

Після концерту Ауріка Ротару люб’язно погодилася дати інтерв’ю нашому кореспонденту.

Розкажіть, будь ласка, пані Ауріко, про Ваші враження від того, як Васприймала публіка?

– Які можуть бути враження після такого концерту! Ви бачили ваших людей, як вони приймали, як вони встали наприкінці… Я ледь не заплакала. Мені дуже приємно, що в такий нелегкий час вони прийшли на концерт. Я дуже щаслива, що змогла підняти їм настрій, подарувати дві пісенних години. Рада, що наші пісні допомогли хоч трохи відволіктися від війни.

– Скажіть а що Вам впало у вічі, коли тільки в’їжджали у Роздільну, чим запам’яталося Вам наше місто?

– Знаєте, я сама за кермом, тому сильно не роздивлялась.

– А Ви встигли походити містом?

– Ні, ми приїжджаємо на майданчик й одразу починаємо готуватись до концерту: перевіряємо звук, костюми тощо. Тобто, у нас купа роботи перед заходом.

– А скажіть, коли у Вас виникла ідея туру? Хто Вам допоміг?

– У нас тур розпочався в травні після повномасштабного вторгнення. Ми зібралися з артистами, зокрема Артур зібрав всіх нас, і створили «Команду А», з якою багато працювали і працюємо зараз. Ми збираємо кошти для наших хлопців, для наших ЗСУ. Їздимо з концертами по всіх регіонах України, виступаємо перед військовими, піднімаємо їм настрій, бойовий дух.

– А як Ви обираєте, з яким артистом їхати у тур? Чи є якийсь графік?

– У нас є концерти, які ми працюємо з «Командою А», а є такі, де ми працюємо з Артуром або з іншими співаками.

– Щоб відійти від теми війни, скажіть, будь ласка, як Ви проводите дозвілля?

– Я дуже люблю сидіти вдома, в тиші, щоб ніхто не заважав. Люблю поратися в саду. Раніше в мене був городик, там все росло. Цьогоріч я вирішила вирощувати лише квіточки. У мене є маленький песик, з яким я люблю гуляти в лісі. Тобто, я люблю тишу.

– Після гучних концертів… Для всіх артистів це, мабуть, єдиний відпочинок – побути в тиші.

– Це, дійсно, так.

– Підсумовуючи нашу бесіду, на Вашу думку, наскільки українська мова вагома в наших піснях?

– Ми з самого дитинства співаємо пісні українською, молдовською мовами. Раніше були і російські пісні. Зараз принципово – ні однієї такої пісні. Ниніпотрібно підтримувати Україну, піднімати нашу культуру, у нас такі мелодійні пісні, така чудова мова. Вважаю, що це правильно і особливо необхідно сьогодні.

– Ви теж пишете власні пісні?

– Ні, мені присилає композитор. Я обираю, що мені підходить, що мені подобається.

– І заключний мажорний акорд. Що б Ви побажали українцям?

– Найголовніше – це мир! Бажаю всім українцям мирного неба. Наш народ такий працьовитий, що наша країна ще буде процвітати, головне, щоби був мир!

Залиште свій коментар