ТАЛАНТ БОРЦЯ ОЛЕКСАНДРА ВІЗІРУ

Заняття спортом для Олександра Візіру, родина якого проживає в Понятівці Роздільнянського району, розпочалися ще в дитинстві. Доля хлопця – непроста, адже від народження він має вади слуху і тому навчатися пішов в спеціалізованій школі м. Одеса. Саме там визначили його здібності до вільної та греко-римської боротьби, якій хлопець присвятив понад 10 років життя і здобув заслужене визнання в Україні та поза її межами. Адже сьогодні Олександр – учасник багатьох змагань міжнародного та всеукраїнського рівня серед людей з інвалідністю та звичайних спортсменів.
Найбільшими його досягненнями у 2019 році стали перше місце з боротьби греко-римської у ваговій категорії 60 кг та третє місце з боротьби вільної у ваговій категорії 61 кг на Кубку України з вільної та греко-римської боротьби серед спортсменів з вадами слуху; друге місце з греко-римської боротьби у ваговій категорії 55 кг на Чемпіонаті України з вільної та греко-римської боротьби (дорослі) серед спортсменів з вадами слуху.


Грамоти та медалі за призові місця борець почав отримувати ще задовго до цьогорічних здобутків. Мати хлопця, Тамара Візіру, показала цілу добірку дипломів, грамот та медалей за перші та призові місця на різного рівня змаганнях, починаючи з 2010 року. Зокрема, перше місце на Чемпіонаті України з вільної та греко-римської боротьби у ваговій категорії 54 кг він посів у 2015 році. Також вагомим досягненням є третє місце у міжнародному турнірі «2nd European Deaf Cadet Wrestling Championships», що проходив з 10 по 17 жовтня 2015 року в столиці Грузії – Тбілісі.
З пані Тамарою нашій журналістці вдалося поспілкуватися якраз напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю. Вона разом з головою Роздільнянської організації УТОГ Ольгою Нетід завітали до редакції. Мати Олександра – скромна та працьовита жінка. Переїхала на Роздільнянщину з Донецької області й в перший клас хлопець пішов вже будучи жителем наших країв.
Цей факт підтвердила голова Роздільнянської організації УТОГ Ольга Нетід, яка розповіла, що в сім᾽ї, окрім Олександра, виховується ще двоє неповнолітніх дітей, які не мають вад зі слухом.
-Я майже п’ятнадцять років очолюю Роздільнянську організацію УТОГ, яка включає п’ять районів, а це – 222 особи з вадами слуху різного віку. Також я є перекладачем з жестової мови і маю справу з різними життєвими ситуаціями підопічних нашої організації. Тому можу сказати, що пані Тамара – відповідальна мати і більшість проблем вирішує самостійно, як-то отримання закордонного паспорта, інших документів, звертається до нас лише з нагальних питань. Враховуючи великі досягнення в спорті Олександра Візіру, незважаючи при цьому на вади здоров’я, переконана, що він є яскравим прикладом цілеспрямованого та наполегливого спортсмена, який багато тренується заради високих результатів і є зразком для наслідуванні сучасній молоді його віку, підростаючому поколінню, як попри все досягати мети та не опускати руки, – відзначила голова Роздільнянської організації УТОГ Ольга Нетід.
Мати хлопця Тамара Візіру додала, що великий внесок в становлення сина та постійну допомогу надає тренер Григорій Коєв, який навчив бойовій майстерності та підтримує у різних життєвих ситуаціях,за що йому щира вдячність. Крім того, вона розповіла, що заняття спортом займають майже весь вільний час сина, окрім вихідних. Загалом він тренується двічі на день і дотримується відповідного режиму харчування. Зауважимо, що всі свої нагороди Сашко віддає на зберігання мамі, бабусі та вітчиму, для яких вони є, певно, найдорожчим скарбом.
Хочеться вірити, що в майбутньому в Олександра буде ще не одна вагома перемога в спорті, а підтримка – не лише від рідних та близьких, а й від владних структур та небайдужих людей, які цінують спорт та можуть допомогти борцю з Роздільнящини матеріально.
Наталія БРОВАРСЬКА

Залиште свій коментар