Створення місцевих пожежних команд

Пріоритет безпеки територіальних громад

4 квітня під головуванням начальника Роздільнянської районної військової адміністрації Сергія ПРИХОДЬКА відбулась нарада з питань створення місцевих пожежних команд в територіальних громадах.
На засіданні були присутні начальник Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області, співробітники ГУ ДСНС в Одеській області, фахівець з питань нормативно – правового регулювання Одеського регіонального офісу Проєкту USAID «Говерла».
На початку наради начальник районної військової адміністрації Сергій Приходько зауважив, що в країнах Європи безпека територіальної громади та наближення доступності безпекових публічних послуг до населення є пріоритетними завданнями, тому розвиток добровільного пожежного руху в Україні є також важливою складовою безпеки територіальних громад. А саме, добровільна пожежна спільнота Польщі налічує понад 600 тис. осіб, Австрія – понад 700 тис. осіб, Німеччина – понад 1 млн. 200 тис. осіб. Структура добровільної пожежної охорони країн Європи дозволяє ліквідувати пожежі та надзвичайні ситуації виключно силами добровольців, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів та частково державного бюджету.
Учасники обговорили алгоритм заходів, необхідних для створення в територіальних громадах місцевих пожежних команд. Зокрема, порядок передачі будівель та споруд в комунальну власність територіальних громад, а також надлишкової техніки та спорядження від ДСНС до підрозділів місцевої пожежної охорони, проведення навчання працівників місцевої пожежної охорони тощо.
Джерело: Роздільнянська РВА

Залиште свій коментар