Створення громадського простору «ДІАЛОГ» у Роздільнянській громаді

У трьох громадах Одеської області розпочалася робота зі створення громадських просторів «Діалог», серед яких і Роздільнянська МТГ.

Мета — розвиток потенціалу місцевих громадських організацій в рамках проєкту “Спеціальна програма підтримки Східної України/Програма ЄС «Міцні Регіони», який співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Експерти центру політичних та соціальних досліджень проведуть діагностику трьох громад області Старокозацької сільської, Роздільнянської та Вилківської міських територіальних громад з метою з’ясувати реальний стан громадської активності, рівень взаємодії громадських організацій з органами місцевого самоврядування, визначити головні проблеми громад та можливості їх вирішення через активізацію громадського сектора.

4 липня, в приміщенні Роздільнянської міської ради зібралися керівники установ, громадських організацій громади, активісти, старости, члени Молодіжної ради та небайдужі роздільнянці, які активно обговорили проблеми сьогодення, пов’язані з війною.

– Повномасштабне вторгнення російської федерації суттєво послабило загальну спроможність організацій громадянського суспільства та їх здатність брати участь у прийнятті рішень на рівні громад. Частково втрачений діалог та співпраця між органами влади та громадськими організаціями, втрачається досвід застосування механізмів демократії участі. В громадах відсутні технічно облаштовані простори для діяльності громадських активістів, – відзначив Володимир Молчанов,  експерт центру політичних та соціальних досліджень .

Тому, діагностика громад допоможе виявити проблемні місця та направити зусилля на підвищення спроможності діючих громадських активістів на їхнє подолання. Задля цього серед учасників заходу було проведено фокус-групу, моніторинг суспільної активності та досліджено базу місцевих нормативно-правових документів. Як зазначив представник центру політичних та соціальних досліджень Дементій Бєлий, за результатами обговорення будут підготовлені відповідні рекомендації для подолання визначених проблем.

На другому етапі будуть проведені для активу громад навчальні семінари з питань практики застосування процедур демократії участі та проєктного менеджменту. Учасники семінарів отримають навички використання інструментів демократії участі, громадського моніторингу та внутрішньої комунікації. Будуть створені діалогові групи з розв’язання актуальних проблем у громадах. Результатом стане підвищення спроможності місцевих органів громадянського суспільства, налагодження діалогу у форматі влада – громадськість для розв’язання ключових проблем громад. Будуть технічно облаштовані простори для комунікації та роботи активістів, які стануть технічною основою для подальшої роботи громадськості.

Наш кор.

Залиште свій коментар