Стрітення Господнє

Це свято входить своєї датою в християнський календар, як один з найзначніших пам’ятних днів, що відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями, як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень тощо.

Подія, яка відзначається 15 лютого, на 40-й день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків у ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів. Докладніше, за даними проєкту DilovaMova.com, це описується у Святому Писанні – Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12.

За Писанням, Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. У храмі в ті дні служив один святий старець на ім’я Симеон. Свого часу він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день за натхненням він прийшов у храм. Детальніше ця подія описана в Євангелії від Луки у другій главі з 25-го вірша.

Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день, є не тільки знаковою, але й однією з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар