СПРАВА БОЖА

В Українській греко-католицькій церкві м. Роз­дільна відбулася зустріч внутрішньо переміщених осіб з представником благодійної організації «Карітас» Петром Маковецьким.

Поки чекали на поважного гостя, переселенці ділилися один з одним своїми враженнями, думками, проблемами, зокрема стосовно житла та умов проживання, раділи успіхам Збройних Сил України. Всі, звичайно, хочуть скоріше повернутися додому, а деяким, на жаль, повертатися нема куди, бо їхні будинки зруйновані. Але загальна атмосфера була позитивною, бо відбувалася у Божому храмі.

Отець Петро, якого представив присутнім настоятель УГКЦ отець Святослав, розпочав діалог з переселенцями з ознайомлення з діяльністю благодійної організації «Карітас». До речі, у перекладі з латини «caritas» означає любов і милосердя, співчуття та благодійність. Це міжнародна мережа благодійних організацій, метою роботи яких є захист прав людини, надання матеріальної і соціальної допомоги верствам населення, які її потребують, розвиток громадянського суспільства, зміцнення традицій доброчинної діяльності.

Довідково: історія становлення світового «Карітасу» сягає 1897 року, коли католицьким священиком у м. Фрайбург (Німеччина) було започатковано першу таку організацію, а згодом почали утворюватися подібні організації в інших країнах Європи та поза її межами. В 1950 році благодійні організації «Карітасу» з різних країн об’єдналися в «Карітас Інтернаціоналіс». Зараз ця конфедерація нараховує 165 національних благодійних організацій, що діють у близько 200 країнах світу, мають спільну мету і напрямки роботи. Працівники «Карітасу» допомагають щороку понад 25 мільйонам людей.

Благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ» зареєстрований і розпочав свою діяльність в Одесі у 2005 році. Він є структурним підрозділом Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» (найбільша неурядова благодійна організація в Україні, що займається питаннями соціального захисту та охорони здоров’я населення), який працює у тісній співпраці з «Карітасом Європи» і «Карітасом Інтернаціоналіс» з 1994 року. «Карітас України» впродовж близько 20 років здійснює масштабну благодійну діяльність для людей, які потребують підтримки, у чотирьох основних напрямках: допомога дітям і молоді, сім’ям; охорона здоров’я; соціальні проблеми міграції; допомога в кризових ситуаціях. Діяльність здійснюється на християнських засадах і цінностях, але незалежно від віросповідання, соціального становища особи, якій надається допомога, її етнічного походження, статі, віку.

Присутні заповнили анонімні анкети, де зазначили, звідки вони приїхали, чого потребують, з якими проблемами стикаються тощо. Отець Петро зазначив, що анкетування в рамках візитів по Одещині проводиться для того, аби систематизувати дані стосовно викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, та по можливості вирішувати їх. Також він звернувся до керівника міського гуманітарного штабу Наталії Кучеренко та голови ГО «Громада Роздільнянщини» Володимира Василенка, які також брали участь у заході, з проханням після зустрічі з внутрішньо переміщеними особами разом обговорити всі нюанси подальшої співпраці з благодійною організацією.

По закінченні зустрічі отець Святослав подякував отцю Петру та всім присутнім, зазначивши, що якщо ми бачимо потреби нужденних і готові допомогти, це є справа Божа, з якою Господь посилає нас у цей світ. А ще він розповів про місцеву жінку, яка опікується багатьма старенькими немічними людьми, допомагаючи їм за покликом серця: кому тиск виміряти, когось підтримати морально, когось провідати тощо. І коли отець Святослав запропонував їй 10 пакетів гуманітарної допомоги, вона сказала, що розділить їх і зробить 20, бо не всі бабусі зможуть відкрити ті ж консерви, а ось якусь кашку приготують. Саме на таких людях тримається світ Божий.

Наш кор.

Залиште свій коментар