Сплата ЄСВ – що повинен знати працівник

До уваги майбутніх пенсіонерів, керівників підприємств, підприємців

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист, а це : пенсійне забезпечення та інші виплати, соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань.

Згідно ч. 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загагльнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Роботодавцям – юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну професійну діяльність – слід пам’ятати, що створення та накопичення заборгованості з єдиного внеску призводить до негативних наслідків та фінансових санкцій.

Своєчасність та повнота сплати єдиного соціального внеску роботавцем має безпосередній вплив на розмір пенсії майбутніх та сьогоднішніх пенсіонерів. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісячно сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску, розрахованого від мінімальної заробітної плати. У разі, якщо підприємство має борг по сплаті нарахованого єдиного внеску, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не включається в розрахунок пенсії. Тобто тільки після повного розрахунку роботодавця з державою ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи та зможуть реалізовуватись пенсійні права найманих працівників.

В протилежному випадку, така ситуація призведе до втрати страхового стажу, необхідного для нарахування пенсії при досягненні пенсійного віку.

  Для того, щоб уникнути даної ситуації при оформленні пенсії у майбутньому необхідно про це подбати сьогодні, тому ще раз доводимо до відома осіб, яким не байдуже їхнє соціальне забезпечення при виході на пенсію. Для того, щоб Вам було зараховано повний місяць до загального страхового стажу необхідно при працевлаштуванні погоджуватись на заробітну плату не менше мінімальної встановленої законодавством, з якої в обов’язковому порядку повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок в розмірі 22 % від мінімальної заробітної плати.

Якщо Вас цікавить, чи сплатив роботодавець єдиний соціальний внесок, звертайтесь до  Роздільнянського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса – м. Роздільна, вул. Незалежності, 7, конт. тел. 3-18-34), де Ви отримаєте інформацію (довідка ОК-5), за який розмір заробітної плати та суму страхових внесків прозвітував за Вас ваш роботодавець, адже ці дані будуть використані для призначення вашої пенсії .

Для уникнення неочікуваних ситуацій щодо стажу роботи при виході на пенсію, необхідно про це подбати сьогодні.

Звертаємось до керівників підприємств, та приватних підприємців – вчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок. Забезпечте право на соціальні гарантії своїм найманим працівникам. Пам’ятайте про наслідки несплати внесків, про особисту відповідальність, а також про свій соціальний захист сьогодні та в майбутньому !!!

Відділ забезпечення наповнення      бюджету № 6 фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Залиште свій коментар