Спалювати листя у місті забороняє закон!

З настанням осені частішають випадки спалювання залишків листя, сухої трави і навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри людей щодо наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей. Повітря в межах населеного пункту стає гірким і їдким. Шкідливим є вдихання диму від спалювання.

Для інформації. Під час згорання хімічні сполуки вивільняються в повітря, а людина мимоволі вдихає отруйні, подразнюючі і канцерогенні речовини. Комплекс токсичних хімічних сполук, які, потрапляючи в організм людини через дихальні шляхи, викликають загострення хронічних захворювань, роздратування, безсоння. Вдихання диму може призвести до виникнення респіраторних захворювань і спричинити приступи астми. Найкращою альтернативою спалюванню листя є компостування. Власники присадибних ділянок у своєму дворі можуть зробити компостну яму і зберігати у ній рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку кожен господар матиме власне безкоштовне добриво. Якщо створити компостну яму немає можливості – рослинні залишки необхідно упакувати в сміттєві пакети, які навесні та восени вивозять разом із побутовими відходами спецмашини, або замовити техніку в КП « Роздільнянський міський водоканал» за номером 3-10-12.

Відповідно до статті 152 КУпАП, порушення Правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень) і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).

Звертаємось до всіх жителів міста з проханням, якщо вам не байдуже здоров’я ваше та ваших дітей, не спалюйте опале листя та залишки рослинності, не задимлюйте атмосферу. Це шкодить здоров’ю людей. Повідомити про це правопорушення можна, звернувшись до Роздільнянської міської ради за телефоном 3-25-75, 3-14-53. Не будьте байдужими до цього, утримуйтесь самі та роз’яснюйте іншим шкідливість спалювання листя. Доводимо до відома мешканців міста, що сміттєві баки встановлені для складування твердих побутових відходів, а не для рослинних відходів з присадибних ділянок.

Юрій Тесніков,

голова комісії інспекції з благоустрою в м. Роздільна, перший заступник міського голови.

 

Залиште свій коментар