Сьогодні – День Державності, День хрещення Русі-України і День пам’яті Володимира Великого

Сьогодні в Україні відзначають День Державності, День хрещення Русі-України та День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. День Державності встановлений указом Президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.


День хрещення Русі-України встановлений в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі, згідно з указом Президента України від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі – України».


Він відзначається у День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, який ініціював хрещення Русі у 988 році та сприяв утворенню Київської митрополії під патронатом патріарха Константинопольського. Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а головне – Київ як політичний і культурний центр України.


У 2023 році усі три свята відзначаються 28 липня. Але вже наступного року відзначатимуться 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом України, Верховна Рада проголосувала 14 липня.


У Роздільній до Дня Державності урочистості «Державність – то мрія і право кожного народу» розпочалися з ходи представників трудових колективів міста від райдержадміністрації до пам’ятника Великому Кобзареві, до підніжжя якого під «Молитву за Україну» поклали живі квіти.


Мешканців міста і району привітали представники влади. Виступаючі зазначили, що сьогодні у нас більше, ніж День Державності. Це день, який зв’язує в єдине ціле багатовікове становлення України як Держави, її ідентичності та усвідомлення того, що Українська нація – самостійна, самодостатня та незалежна. Завжди була і завжди буде. І сьогодні триває боротьба за вільне майбутнє України з тими, хто зі зброєю прийшов на нашу землю, прийшов вбивати, руйнувати й знищувати. Ми пишаємося нашими Збройними Силами України, нашими воїнами, мужніми та відданими захисниками та захисницями, які б’ються за нашу державність і наближають Перемогу. Слава Україні! Героям слава!


Далі урочистості перемістилися на Алею слави, де відбулася культурно-мистецька акція до Дня української державності “Малюю щастя рідної держави”. Просто неба було встановлено плакат з чорно-білою мапою України, де зображено калину, колоски жита та державні символи. Всі охочі могли Їх розфарбувати.


Українська державність була започаткована тисячу років тому, а також культура, і традиції, які ми наслідуємо вже протягом багатьох років. Дана акція має культурний характер. Організатори запрошували долучитися до акції всіх бажаючих.
В контексті акції у гучномовцях міської Алеї слави та на сторінці соціальної мережі Фейсбук в аудіоформаті відбувся концерт з тією ж назвою “Малюю щастя рідної держави», а також пізнавальна аудіодобірка «Що ти знаєш про державність України».

Залиште свій коментар