Соціальний захист – поза виборами

На останній сесії Одеської облради депутати зробили спробу зупинити соціальні виплати малозабезпеченим. Мовляв, у період виборів – це може бути розцінено, як підкуп. На щастя, ця «ініціатива» підтримки не знайшла. Керівник області Максим Степанов доступно пояснив, чому людям потрібна допомога у будь-який час.

Програма «Соціальний захист населення в Одеській області» успішно функціонує вже кілька років поспіль. Завдяки їй малозахищені категорії населення в Одеській області – інваліди, ветерани, діти війни, учасники військових дій, чорнобильці – отримають одноразові чи щоквартальні виплати матеріальної допомоги.

«Є чітко визначений порядок категорій людей, яким ця допомога необхідна. Звідки взагалі взялися розмови про 1000 гривень? Самі придумали, самі повірили, самі поширили. Потім у вас будуть парламентські вибори, потім місцеві, а ми будемо весь час говорити людям почекайте? Я категорично проти», – відповів депутатам облради голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Він перелічив проекти, які за логікою «шукачів зради», теж потрібно анулювати: мобільні поліклініки, будівництво сільських амбулаторій, надання субсидій, пільговий проїзд для пенсіонерів, доступні ліки. Ці довгострокові державні і регіональні програми охоплюють десятки тисяч громадян і є для них реальною підтримкою.

«Про скасування чи зупинення соціальних програм можуть говорити тільки ті, хто не розуміє, як можна прожити на пенсію 2 тисячі гривень. Але це неприпустимо. Якщо будуть хоч якісь прояви не те, що підкупу, а й агітації, необхідно одразу залучати до цього правоохоронні органи», – зазначив очільник області.

Більше того, він доручив максимально поширювати інформацію про дію програми соцзахисту. За практикою попередніх років, в області мешкають близько 180 тис. осіб з числа найменш соціально захищених категорій, серед яких учасники та діти війни і ветерани праці.

Прес-служба Одеської ОДА.

Залиште свій коментар