«Слов’яночка»: дружня пісенна сім’я

Далекого 2000 року розпочав своє існування вокальний ансамбль «Слов’яночка». Ідея створення колективу належить Катерині Почиваліній. Відтоді жоден культурний захід у Роздільній, та й за її межами, не обходився без участі цього творчого колективу.

Найперший склад

«Слов’яночка» зібрала творчих жінок Роздільної, які вміють гарно співати і готові радувати своїм талантом усіх навколо. Основним кістяком колективу стали Катерина Почиваліна, Наталія Пояцика та Марина Павлюченко. Кожна з них прийшла в культуру своїм шляхом, а об’єднала їх пісня – душевна, лірична, інколи сумна, інколи весела…

У далекому 1976 році пані Катерина прийшла працювати у районний Будинок культури, де директоркою на той час була Галина Стратулат – відома на Роздільнянщині жінка, керівниця народної хорової капели «Ветеран», яка й досі разом із сивочолими учасниками капели дарує гарний настрій під час концертних програм у місті та за його межами. Саме вона й дала направлення на навчання  в одеське культосвітнє училище Катерині Почиваліній, розгледівши у дівчині організаторські здібності і талант до співу, та й не тільки…

День Незалежності у Клубі залізничників

Знаменитий вислів німецького письменника Ліона Фейхтвангера «Талановита людина – талановита в усьому!» дуже підходить пані Катерині, адже нещодавно наша газета писала про створення вишитого вручну РУШНИКА ПЕРЕМОГИ, серед вишивальниць якого була і наша героїня.

Катерина Почиваліна працювала художнім керівником у клубі на сільгосптехніці (на жаль, від нього не залишилось вже нічого), де директоркою на той час була Марина Павлюченко. Згодом очолювала дитячий сектор у клубі залізничників (який теж канув у Лєту), потім разом з Мариною Павлюченко створили самодіяльну філармонію при клубі залізничників.

 

Свій шлях у культуру Роздільнянщини пройшла і пані Марина. Одного разу юну дівчину запросив на ділову зустріч завідувач легендарного клубу залізничників Анатолій Косьмін і запропонував провести вечір відпочинку. Відтоді подібні заходи стали проводитись доволі часто. Марина відчувала підтримку від людей, які завжди були поряд, у яких було чому повчитися. Серед них – Наталія Пояцика, під керівництвом якої працювала Марина, Катерина Почиваліна – подруга і однодумниця. Створюючи свій стиль, Марина не помітила, як разом з іншими творчими людьми створила стильну культурну Роздільну. Певний час вона очолювала профспілку працівників культури.

Учасниця народної хорової капели «Ветеран» Ніна Дживага свого часу так висловилася про Марину Павлюченко: «На свята березневі вона – жінка­весна, влітку – жінка­сонечко, восени – жінка­мрія. Про неї так і хочеться сказати – при народженні Богом цілована».

Значний внесок у культуру Роздільнянщини зробила і Заслужений працівник культури Наталія Пояцика, яка 25 років очолювала відділ культури і туризму райдержадміністрації. Завжди підтримувала «Слов’яночку», зокрема і в поїздках за кордон. У 2011 році вона стала переможницею конкурсу «Жінка року – 2010» як на районному, так і на обласному рівнях. Чимало вихованців пані Наталії ставали переможцями пісенних конкурсів і в Україні, і за кордоном. Навчаючи учнів пісенному мистецтву, Наталія Пояцика і сама відточувала свою співочу майстерність у складі вокальних колективів і як самостійна співачка.

До найпершого складу «Слов’яночки» входили: Катерина Почиваліна, Марина Павлюченко, Наталія Пояцика, Катерина Костинюк, Людмила Пилипенко. У 2006 році вокальний ансамбль «Слов’яночка» отримав звання «народний». Тоді до його складу, окрім трьох постійних учасниць – так званого кістяка ансамблю, згаданого вище, входили Надія Железняк, Лариса Бабіна, Оксана Боревич, Ольга Ладунська, Ольга Лазор, Ольга Кучеревська, Ольга Кравчук, Наталія Піньковська, Альона Доброва, Ольга Коваленко, Кристина Качан, Людмила Коновалова.

У репертуарі пісен­ного колективу були старослов’янські, польські, лемківські, болгарські пісні та ін. Зараз, під час повномасштабного вторгнення рашистів на нашу рідну землю, з’явилися патріотичні українські пісні, які прославляють мужність та героїзм наших воїнів, рідну Україну та українців. Кожні три роки пісенний колектив підтверджує звання «народний».

Змінюються часи, змінюються люди, зміню­ються обставини життя, але незмінною залишається «Слов’яночка», яка вже протягом 23 років дарує пісенні шедеври слухачам, беручи участь у міських, районних, всеукраїнських та закордонних конкурсах. Наразі до її складу входять: Катерина Почиваліна, Наталія Пояцика, Марина Павлюченко, Надія Железняк, Ольга Лазор, Ольга Ладунська, Наталія Піньковська, Людмила Коновалова. «Слов’яночка» об’єднала людей різних професій та вподобань, єдине, що є спільне у них – це любов до пісні.

Протягом усього періоду свого існування колектив міцно займає свою творчу нішу, має масу шанувальників і є яскравим представником естрадного співу. Це не лише колектив людей, охочих прагнути пізнавати музичне мистецтво, але і велика, дружня сім’я, в якій складаються певні традиції. Колектив має високу професійну підготовку, є одним з кращих творчих колективів району. За весь період існування «Слов’яночка» брала участь у багатьох культурних заходах районного, обласного, всеукраїнського рівнів. А у 2006 році побувала і на міжнародній сцені – на виставці досягнень народного господарства представляла культурну програму у складі делегації Одеської області зі співробітництва з Квідзенським воєводством у Польщі.

Творчі досягнення ансамблю «Слов’яночка»:

2006 рік – учасник загальнодержавної виставки­акції «Барвиста Україна»;

2008 рік – учасник фестивалю, присвяченого 200­річчю Зельцьких німецьких поселень на Одещині;

2008­2013 роки – дипломант обласних фестивалів Слов’янського мистецтва;

2013 рік – лауреат І ступеня І Міжнародного фестивалю творчості «Музика сонячного міста»;

2018­2019, 2022­2023 роки – лауреат І ступеня VІ Міжнародного мистецького фестивалю «МОРСКО КОНЧЕ» у Болгарії;

2019 рік – учасник фестивалю­ярмарку «Любашівка – столиця української ковбаси» та ін. (якби не ця клята війна, то, звичайно, і культурних заходів, і нагород було б набагато більше).

Чимало почесних грамот та подяк і у керівниці вокального ансамблю «Слов’яночка» Катерини Почиваліної, яка у 2018 році стала переможницею конкурсу «Обличчя міста – 2018». Вона щиро дякує усім учасникам ансамблю за небайдужість до пісенного мистецтва, за неспокій душі, за патріотизм, яким супроводжується кожне виконання наших українських пісень.

А ще пані Катерина вітає з Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва усіх своїх колег, на чолі з начальником відділу культури Роздільнянської міської ради Наталією Кучеренко та директором Роздільнянського Палацу культури Юрієм Ніколаєвим, та бажає усім міцного здоров’я, найшвидшої Перемоги над ворогом і тоді вже культпрацівники міста, району та й всієї країни докладуть максимум зусиль, щоб концерт до Дня Перемоги над рашистами став найкращою подією нашого часу. А поки – тримаймось разом, підтримуймо Збройні Сили України і чекаємо на мир в Україні!

Лариса ЗАБЛУДНЯК

Залиште свій коментар