Сказ на Одещині: кількість заражених тварин зростає

З початку року на території Одеської області  зафіксували 84 підтверджених  випадки сказу серед тварин. Також в регіоні зростає  кількість випадків укусів людей тваринами.

Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За даними моніторингу,  у 2024 році в області лабораторно підтверджено 84 випадки сказу серед тварин, з них 7 – серед домашніх тварин, 77 – серед диких. Медики зазначили, що випадків сказу серед людей не зареєстровано.

Також у Центрі повідомили, що за останній тиждень в Одеській області суттєво збільшилась кількість нападів тварин на людей у порівнянні з попереднім тижнем.

Зокрема, за минулий тиждень зареєстровано 96 укусів людей тваринами, що  на 43,3% більше, ніж на попередньому тижні. Діти серед них складали 21.

Медики додали, що спалахів та групових захворювань в Одеській області не зареєстровано.

Тим часом Одеська обласна державна (військова) адміністрація видала наказ про формування з мисливців груп для відстрілу хижаків. Це аргументують тим, що в регіоні почастішали випадки сказу. Водночас керівництво національного природного парку “Тузлівські лимани” сумніваються у даних, наданих Держпродспоживслужбою й вважають їх маніпулятивними.

В Ізмаїльському районі Одеської області змія заповзла до будинку місцевого жителя та вкусила його. Чоловіка госпіталізували до лікарні.

Медики повідомили, що зараз розпочався сезон активності плазунів та закликали бути обережними, особливо під час знаходження на природі, під час робіт на городах, у полях тощо. В разі укусу потенційно отруйних змій чи павуків треба невідкладно звертатися за допомогою до медичного закладу.

Джерело: ІНТЕНТ

Залиште свій коментар