Сільське господарство – основа основ

Непомітно добігає кінця 2016-й рік. Трохи більше місяця залишилося до чаруючого бою курантів, які дванадцятьма ударами сповістять нам про початок нового відрізку часу. Кінець року – час підбивати підсумки того, що вже зроблено та поспішати закінчити все заплановане.

Із завершенням жнив, коли поля чисто прибрані, а земля відпочиває,  аграрії по праву відзначають своє професійне свято. Напередодні Дня працівників сільського господарства, який відзначається 20 листопада, ми поспілкувалися з керівниками передових сільськогосподарських підприємств Роздільнянщини. На жаль, протягом жнивної кампанії цього року ми дуже мало писали про сільське господарство нашого району, адже знайти бажаючих поспілкуватися з нашим кореспондентом було надто важко – не до розмов було нашим керівникам.

Тож, у переддень свята ми запитали роздільнянських аграріїв про те, що найбільше нас цікавило: про цьогорічну врожайність зернових культур, якою була цінова політика, чи виправдалися їхні надії та сподівання на жнива-2016?

Розповідає директор ТОВ «Агровітокс» Віталій Леонідович Подкопалов:

-Урожай цього року був добрим, можна сказати так: отримали те, на що і очікували. Не радувала цінова політика – цього року значно знизилися ціни на зерно. Водночас, «на очах» зростає вартість дизпалива та міндобрив. На сьогодні ми запаслися вже зерном на посівну кампанію, маємо і запас пального. Також проблемою є те, що не відчуваємо жодної підтримки з боку держави. (від ред. – цю проблему озвучували всі аграрії, з якими нам вдалося поспілкуватися).

Директор ТОВ «Обрій-МТС» Дмитро Олексійович Добровольський:

-Цьогорічний врожай нас порадував, отримали навіть дещо більше, ніж очікували. Соняшник дав показник у середньому 30 центнерів, пшениця – 60, ячмінь 50  центнерів з гектара. Особливих проблем під час жнив не виникало, рік видався вдалим, гарній врожайності посприяла і погода. До зими ми готові повністю, посіяні всі озимі, пальним забезпечені. Скаржитися немає на що, треба працювати і ще раз працювати. Тоді й результат матимемо.

Задоволений цьогорічними жнивами та показниками у тваринництві й керівник ТОВ «ІВА» І.В. Злий. За словами Івана Васильовича, гарний врожай дав соняшник – у середньому 35 центнерів з гектара. Пшениця теж непогано вродила – близько 40 центнерів, але, на думку відомого в районі, вимогливого аграрія, у якого за натрудженими плечима вже 38 років досвіду в сільському господарстві, могло бути й краще.

Порадувало цьогоріч і тваринництво, надої показують у середньому 4 тисячі літрів на корову.

Як і завжди, до зими у ТОВ «ІВА» вже повністю готові, закінчили всі заплановані польові роботи. Насіння для посівних робіт 2017 року будуть купувати весною. Пальним трохи запаслися, адже ціна на нього зараз знов пішла вгору. А державної підтримки не бачать останні роки зовсім.

– Сьогодні робимо все, щоб господарство розвивалося і надалі. Всіма силами намагаємось допомагати і сільській раді вирішувати поточні соціальні проблеми, адже хочеться, щоб село ставало ще кращим та ще ошатнішим, – зазначає у телефонній розмові Іван Васильович.

Дійсно, сільське господарство – основа основ. Фактично це база всього життя. Без нього не було б нормального існування не тільки в сільській місцевості, але і в міському середовищі. Тож вітаємо наших шанованих трударів і бажаємо плідної праці на благо села, міста, району, області, країни.

Р.S.  Роздільнянські аграрії відзначили професійне свято, яке припадає на 20 листопада, у колі колег з усієї Роздільнянщини. Привітали і представники влади.

 

Залиште свій коментар