Щодо створення добровольчих формувань на території громад

Тема, яка сьогодні дуже жваво обговорюється – це створення та діяльність добровольчих формувань на території громад (ДФТГ). ДФТГ – воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, та призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади. Так, нещодавно на базі Роздільнянської районної військової адміністрації  відбулась розширена робоча нарада за участю голів територіальних громад Березівського, Подільського та Роздільнянського районів. Мета засідання – обговорити проблемні питання щодо створення ДФТГ, які виникають серед керівників громад.

Зазначимо, що основним завданням добровольчих формувань є участь в охороні громадського порядку в межах населених пунктів; важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури (охорона об’єктів залізниці); у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління та інші визначені положенням завдання.

Голова Роздільнянської військової адміністрації Сергій Приходько у своєму вступному слові наголосив на важливості створення таких формувань, з метою додаткового захисту територіальних громад району та протидії загроз в умовах воєнного стану.

Роз’яснював основні положення нині діючого законодавства та можливих змін радник начальника Одеської обласної військової адміністрації Ярослав Могілей, який зазначив, що головними чинниками створення добровольчих формувань у територіальних громадах є: потреба (громади самі визначають необхідність створення такого формування (враховуючи наявні загрози) та їх чисельність); можливості (наскільки та в яких обсягах є можливість у громади фінансово забезпечувати добровольчі формування).

Під час наради представники органів місцевого самоврядування порушили низку нагальних питань щодо організації роботи добровольчих формувань та їх матеріально-технічного забезпечення. Всі зауваження та пропозиції будуть передані вищому керівництву для обговорення та врахування в роботі.

Також участь у заході взяли директор Департаменту з питань цивільного захисту оборонної роботи та взаємодії з правоохоронним органами Одеської ОВА Сергій Готко,  начальник Березівської районної військової адміністрації Віталій Лабуш, заступник начальника Подільської районної військової адміністрації Сергій Курганський та представники штабів батальйонів територіальної оборони Березівського та Подільського району.

Наш кор.

Коментарі

Залиште свій коментар