Щодо ситуації з опаленням у військовому містечку сел. Лиманське

Ситуація, яка склалась у сел. Лиманське, неодноразово порушувалась не лише на сторінках нашого часопису. З початком опалювального сезону у військовому містечку відсутнє централізоване теплопостачання багатоповерхових будинків.

Існує кілька основних причин відсутності централізованого опалення. По-перше, із загальної кількості квартир багатоповерхівок – 1323, кількість абонентів централізованого теплопостачання складає 503, з них: не проживають – 160 абонентів, користувачі-пільговики (за категорією військовий пенсіонер, пільга складає 50 % нарахувань) складає 70 %. Платоспроможність населення склала менше 15 %, що призвело до заборгованості за спожитий природний газ. В селищній котельні встановлено обладнання 1995 р.в., ККД якого складає 45 %, що призводить до збільшення норм споживання газу та зростання тарифу на послуги. Ще однією причиною значних втрат теплопостачання є застарілі тепломережі протяжністю 3,3 км, які навіть під час підготовки до опалювального сезону не витримують гідравлічних іспитів, постійно трапляються порушення цілісності системи центрального опалення, що, в свою чергу, не дає змоги забезпечити необхідні теплові норми. Крім цього, безсистемний підхід до відключення квартир від центрального теплопостачання призводить до незбалансованості роботи внутрішньобудинкових систем опалення. Враховуючи вищезазначене, відновлення системи центрального теплопостачання вважається недоцільним.

З метою визначення реальних дій для врегулювання проблеми, минулого вівторка було скликано оперативну робочу нараду за участю директора департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської ОДА В.В. Левицького, голови районної ради Ф.В. Сігала, начальника управління комунальної інфраструктури та енергетики М.М. Іонаш, в.о. голови райдержадміністрації Д.О. Цибенка, Лиманського селищного голови О.С. Євтодій, начальника Роздільнянського УЕГГ І.М. Текменжи, депутата Одеської обласної ради В.В. Бакланова, представників ПЗРГ «Одесагаз» та ДП Торговий дім «Одесагаз», активу селищної ради та інших.

– Проблема відсутності опалення у військовому містечку знаходиться на постійному контролі керівництва районної ради. Як вже неодноразово говорилось, реанімувати систему центрального теплопостачання не доцільно. Тому найактуальнішим шляхом розв’язання цієї проблеми є перехід на індивідуальне опалення. Ми розуміємо, що переведення потребуватиме чималих коштів для місцевого населення. Тому, як один із варіантів, вбачаємо залучення коштів місцевих бюджетів та кредитування за рахунок обласної програми «Власний дім» та ПЗРГ «Одесагаз», – зазначив Фелікс Володимирович.

Для роз’яснення ситуації слово мали Лиманський селищний голова О.С. Євтодій, начальник Роздільнянського УЕГГ І.М. Текменжи. Ольга Савівна зазначила, що кількість абонентів, переведених на індивідуальне опалення, незначна, адже це не дешеве задоволення. Як зауважив Ілля Миколайович, чимало коштів витрачається на заміну газопроводу по периметру для того, щоб підвести газ до квартири. І вже потім, якщо будь-яка інша людина матиме бажання перейти на індивідуальне опалення, повинна відшкодувати витрати тій людині, яка сплатила за підведення газопроводу за власні кошти (часткова участь). Це може викликати низку проблем та суперечок.

Після тривалого обговорення голова районної ради доручив Лиманському селищному голові, спільно із місцевими депутатами, провести роботу щодо інформування населення про переваги переходу на індивідуальне опалення та можливі варіанти кредитування. В тих будинках, де виявиться найбільше бажаючих, за словами Фелікса Володимировича, районна рада всебічно сприятиме у заміні підвідного газопроводу до квартир (проведені обв’язки будинків) за рахунок коштів місцевих бюджетів, що дасть можливість заощадити кошти жителів багатоповерхівок та уникнути суперечок. Також було доручено визначити кількість соціально незахищених категорій, яким надаватимуться пільги для переходу на індивідуальне опалення.

Крім того, голова райради Ф.В. Сігал запропонував найближчим часом організувати збори громадян, які вже провели індивідуальне опалення, та тих, хто має намір це зробити. На збори будуть запрошені й представники організацій, які дадуть роз’яснення  щодо умов можливого кредитування для проведення індивідуального опалення. Про подальший перебіг подій інформуватимемо.

Наш кор.

Залиште свій коментар