Щодо пільгового проїзду в громадському транспорті м. Роздільна

Ви нам писали

До редакції газети «Вперед» надійшов відкритий лист жителів м. Роздільна – пільговиків Роздільнянському міському голові В.О. Шовкалюку такого змісту:

«Шановний Валерію Олександровичу! Ми, пенсіонери, є однією з найнезахищеніших верств суспільства. Це також інваліди війни, учасники бойових дій, інваліди загального захворювання, діти­інваліди, діти­сироти, діти, які залишилися без піклування батьків, діти війни, чорнобильці, люди з порушенням психічного стану, ветерани праці, ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, яким держава зобов’язалась забезпечити користування пільговим проїздом у міському транспорті. На сьогодні ми не маємо можливості скористатися своїми законними правами.

Ми звернулись до перевізника з питанням: «В чому справа?». Нам відповіли: у зв’язку з тим, що перевізнику не компенсують пільгові перевезення, він не в змозі це робити безкоштовно, адже це призведе до банкрутства підприємства.

Ми також дізналися, що в Білгород­Дністровському  та Великомихайлівському районах пільговики користуються своїми пільгами, а перевізнику компенсують такі перевезення.

З повагою мешканці м. Роздільна (всього 25 прізвищ)».

Ми направили даний лист до міської ради, звідки отримали таку відповідь:

«Виконавчий комітет Роздільнянської міської ради розглянув лист мешканців міста Роздільна і на підставі ЗУ «Про звернення громадян» та у рамках компетенції наданої ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» повідомляє, що 10 квітня 2019 року відбулось тридцять шосте пленарне засідання міської ради, де було затверджено «Програму компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у м. Роздільна на 2019­2020 роки», спрямовану на організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян на автомобільному транспорті та забезпечення відшкодування перевізникам витрат від пільгових перевезень окремих категорій громадян на міських маршрутах загального користування. Відшкодування витрат перевізникам, які здійснюють пільгове перевезення окремих категорій громадян на міських маршрутах, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Програма розроблена відповідно до пп. «ґ» п. З ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України, ч. 2 ст. 29, ч. 1 ст. 31, ч. 4 ст. 37 ЗУ «Про автомобільний транспорт», п. 7 ст. 12, п. 7 ст. 13 З У «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. 13і ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», абз. 4 ч. 5 ст. 6 ЗУ «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917­1991 років», розпорядження КМУ від 14 вересня 2002 р. № 538­Р «Про схвалення Концепції застосування програмно­цільового методу в бюджетному процесі» та Порядку розроблення регіональних цільових та комплексних програм, моніторингу та звітності про їх виконання, затвердженого розпорядженням голови Одеської ОДА від
30 липня 2012 р. № 771/А­2012.

Згідно із ЗУ «Про автомобільний транспорт» (ч. 2 ст. 29, ч. 1 ст. 31, ч. 4
ст. 37) пільгові перевезення пасажирів, які, відповідно до законодавства, користуються такими правами, забезпечують перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію, відповідно до ЗУ «Про автомобільний транспорт» та можливостей бюджету.

Бюджетний кодекс України (пп. «ґ» п. З ч. 1 ст. 91) передбачає видатки з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Дана програма була розроблена з метою забезпечення безоплатного проїзду окремих категорій соціально незахищених верств населення, які зареєстровані на території Роздільнянської міської ради, в зв’язку із відсутністю відшкодування компенсаційних виплат за пасажирські перевезення з Державного бюджету України, в межах коштів міського бюджету.

Перелік окремих категорій пасажирів, за проїзд яких в автобусах загального користування здійснюються компенсаційні відшкодування: учасники бойових дій – 176 осіб, інваліди війни – 52, жертви політичних репресій – 2, інваліди І групи – 14, діти­інваліди – 58 осіб. Всього – 302 особи.

Для реалізації програми будуть здійснені такі  заходи: інформування населення про прийняту програму; збір заяв громадян, які мають право на безоплатний проїзд у міському автомобільному автотранспорті загального користування, відповідно до переліку категорій пільговиків, для виготовлення іменних талонів на безоплатний проїзд; щомісячна видача іменних талонів на безоплатний проїзд; отримання зворотного зв’язку від перевізників (розрахунок фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення, розрахунок компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян у міському автотранспорті); перерахування перевізникам компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у м. Роздільна. Реалізація програми забезпечить організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян на міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та компенсацію збитків перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян.

В.О. Шовкалюк,

міський голова».

 

Залиште свій коментар