Щодо об’єднання двох медичних ланок у Роздільній

І знову про проблеми медичної  галузі в нашому районі говорили під час зустрічі голови райдержадміністрації Сергія Приходька, Роздільнянського міського голови Валерія Шовкалюка, заступників міського голови Ольги Басюк, Сергія Крилова та представників профспілкового комітету Роздільнянського центру первинної медико­санітарної допомоги (ЦПМСД).

У ході наради присутні мали змогу озвучити нагальні проблеми галузі, обмінятися думками та поставити питання керівництву.

Відзначимо, що, у зв’язку з проведенням реформи системи охорони здоров’я, відбуваються зміни, і деякі з них приводять до чисельних проблем функціонування лікувальних закладів. Тому потрібно швидко реагувати на виклики часу, приймати виважені та правильні рішення.

Так, будівля, в якій знаходиться ЦПМСД, потребує приведення низки приміщень у відповідність до вимог МОЗ, проведення поточного ремонту, додаткового обладнання тощо.  Про це свідчать результати інспектування закладу обласною комісією, на чолі з директором Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Наталії Одарій­Захар’євою. Крім того, необхідно привести у відповідність протипожежну систему, що теж вимагає чималих коштів (майже 2 млн грн). Більше того, справа щодо усунення недоліків з протипожежної безпеки розглядається у суді і, у разі невиконання рішення суду, можливе взагалі закриття закладу. Також варто відзначити, що чимала сума коштів з місцевого бюджету йде на погашення комунальних послуг закладу. Тому керівництво району та міста пропонує розглянути можливість об’єднання двох ланок медицини – первинної та вторинної ­ ЦПМСД та Роздільнянської багатопрофільної лікарні відповідно. Адже, окрім проблем первинної ланки медицини у нашому районі, досить гостро стоїть питання функціонування вторинної ланки. В принципі, така ситуація склалася не лише у нашому районі, а й в області та країні. Справа в тому, що з 1 квітня 2020 року в Україні змінено систему фінансування охорони здоров’я, що призвело до проблем з виплатами заробітної плати працівникам лікарень. Раніше за кожною спеціальністю були визначені ставки заробітної плати та здійснювалось фінансування з державного бюджету, наразі її розмір визначається кількістю отриманих пакетів та пацієнтів, які прийшли на прийом до лікаря. Тобто, залежно від того, скільки пакетів отримала лікарня для надання медичних послуг та скільки зафіксовано пролікованих випадків, стільки вона і заробить коштів на виплату зарплати персоналу. А їх, як показує час, не вистачає. Це є ще одним підтвердженням необхідності впливати на ситуацію, аби втримати галузь охорони здоров’я в районі, а місцевим мешканцям забезпечити якісне надання медичних послуг.

У вступному слові міський голова Валерій Шовкалюк зауважив, що сьогодні склалася непроста ситуація в громаді у фінансовому плані. Вже дуже гостро стоїть питання про виконання місцевого бюджету на кінець поточного року. Адже потреб та проблем багато, а от доходи бажали б бути кращими. Ще більше ситуацію може ускладнити можливе введення локдауну восени через збільшення кількості хворих на COVID­19. Тому розраховувати лише на місцевий бюджет не доводиться, потрібно оптимізувати галузь медицини та приймати виважені рішення.

Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації Сергій Приходько відзначив: «Дійсно, сьогодні постало чимало питань щодо функціонування медичних закладів у районі. Тому, аби не допустити загострення ситуації, треба якнайшвидше приймати відповідні заходи. Як варіант,  розглядаємо об’єднання двох ланок. Зауважу, що лікарі, медсестри та весь обслуговуючий персонал ЦПМСД у результаті об’єднання отримуватимуть аналогічну зарплату, як і до цього. Єдине, що буде зменшено – адміністрацію закладу. Водночас, лікарі первинки матимуть можливість користуватися обладнанням БПЛ, яке за останній рік було значно оновлено та дооснащено. Також виникне можливість брати участь у тендерах на отримання додаткових пакетів з інших видів надання медичних послуг, що дасть можливість отримувати додаткові кошти від  Національної служби здоров’я України. Я вже не говорю, про можливі заощадження у зв’язку з об’єднанням на оплату комунальних послуг, проведенням протипожежної сигналізації тощо».

Так, об’єднання передбачає переведення персоналу ЦПМСД з будівлі на Привокзальній, 15 (колишня вузлова лікарня) частково до поліклінічного та дитячого відділення Роздільнянської БПЛ. Як зазначило присутнє на нараді керівництво, комісійно ці приміщення вже було оглянуто, є деякі потреби в їх переплануванні для зручності розміщення лікарів. Тому найближчим часом будуть проведені відповідні ремонтні роботи, після чого ­ переведено персонал. Як зазначив Валерій Олександрович, краще витратити кошти на перепрофілювання відділень БПЛ, ніж сплатити їх за протипожежну сигналізацію, усунення всіх недоліків, визначених обласною комісією, і все одно прийти до того, що необхідне об’єднання для збереження галузі охорони здоров’я в громаді. Крім того, вивільнення приміщення колишньої вузлової лікарні дасть змогу вирішити ще одну нагальну проблему сьогодення – житло для медпрацівників. Саме цю будівлю можна перепрофілювати, переробивши кабінети на квартири для лікарів, та залучити таким чином їх на роботу у наших лікарнях. Адже всім відомо, що в лікарні не вистачає спеціалістів різних профілів.

Головний лікар ЦПМСД Костянтин Кирпиченко, підсумовуючи виступи керівників, зауважив: «Дійсно, сьогодні існує проблема з пожежною сигналізацією в приміщенні ЦПМСД, що вимагає чималих коштів. Ми розуміємо, що треба шукати вихід із ситуації. Головне, що сьогодні почули, це те, що заробітна плата працівників закладу в результаті об’єднання залишиться на тому ж рівні. А всі побажання нашого персоналу щодо облаштування робочих місць у поліклініці та лікарні будуть враховані».

Під час зустрічі присутні лікарі ставили нагальні питання сьогодення, на що отримували відповіді від керівництва. Процес об’єднання досить довготривалий та вимагає концентрації та прийняття правильних рішень. З метою реалізації даного процесу буде створено відповідну комісію із залученням профільних спеціалістів. Про хід об’єднання повідомлятимемо додатково.

 

Залиште свій коментар