Щоб свято Пасхи було безпечним

У м. Роздільна рятувальники нагадали священнослужителям правила пожежної безпеки у культових спорудах.

Наближається найвеличніше православне свято – Світле Воскресіння Христова. Пасха і тисячі вірян Роздільнянського району прийдуть у храми на святкові Богослужіння. Напередодні, свята роздільнянські рятувальники відвідали церкви і нагадали священнослужителям – правила пожежної безпеки та оглянули протипожежний стан культових споруд.

16 квітня 2019 року з метою запобігання виникнення пожеж та різних надзвичайних подій під час та після проведення святкових Богослужінь – співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели профілактичний захід у культових спорудах м. Роздільна.

Зокрема, співробітники ДСНС України відвідали у м. Роздільна Свято-Інокентівську та Свято-Миколаївську церкви, Балтсько-Ананьївської єпархії Української Православної церкви, що на вулицях – Тираспольська, 13 «В» та Привокзальна, 14.

Під час профілактичної бесіди майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів настоятелям і священикам цих храмів про останні пожежі, що сталися нещодавно в церквах України та про масштабну пожежу, що сталася у знаменитому на весь світ Соборі Парижської Богоматері (Нотр-Дам) та нагадав їм з яких причин найчастіше виникають пожежі та надзвичайні події у культових спорудах.

Також, фахівець ДСНС України нагадав священослужителям – правила пожежної безпеки у культових спорудах, перевірив стан евакуаційних виходів та первинних засобів пожежогасіння, розповів їм, як правильно користуватися вогнегасниками, як уникнути великого скупчення вірян у храмі під час проведення Богослужінь та закликав пильно слідкувати за свічками у підсвічниках.

Рятувальник звернувся до настоятелів церков, щоб вони постійно доводили інформацію з пожежами, що сталися у Роздільнянському районі вірянам своїх приходів та постійно нагадували їх правила пожежної безпеки.

У свою чергу, священнослужителі відвідуваних храмів вважають, що нагадування про дотримання правил пожежної безпеки у культових спорудах, ніколи не буває зайвим і такі спільні профілактичні заходи потрібно періодично проводити, особливо напередодні таких величних православних свят, як Світле Воскресіння Христове. Пасха.

«Нагадування правил пожежної безпеки, ніколи, не буває зайвим, і добре, що цю корисну профілактичну роботу ми робимо разом з рятувальниками. – Щодня, у нас в Свято-Інокентійському храмі проводиться Богослужіння. У церкві знаходиться два порошкових вогнегасники «ВП-2», усі вони заправлені і знаходяться у робочому стані, автоматична пожежна сигналізація працює надійно і справно. – Після закінчення Богослужінь, ми нагадуємо нашим вірянам – правила пожежної безпеки, окрім того в храмі за кожним підсвічником закріплені відповідальні люди з числа вірян, які збирають недогарки свічок та кладуть їх у спеціальний металевий посуд. Після закінчення кожного Богослужіння ми обов’язково перевіряємо, чи не залишилися у храмі, десь не погашена свічка або тліючий недогарок. Дай Бог, щоб не було пожеж і нещасних випадків та хочу побажати, щоб Господь оберігав нас від пожеж та небезпечних подій», – розповів отець Олександр, протоієрей, настоятель Свято-Інокентійської церкви.

Наостанок, рятувальники провели з священослужителями храмів – протипожежний інструктаж та роздали їй листівки та пам’ятки з нагадуванням правил пожежної безпеки у культових спорудах.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області закликають мешканців Роздільнянського району – неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під святкування – Світлого Воскресіння Христова. Пасхи та щоденно у побуті. –  Вдалих та безпечних Вам свят! З святом Воскресіння ХРИСТОВОГО!

 

                                                              Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                              ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Коментарі

  • Ivan

    ВП-2 характеристики: Тушение помещений площадью до, (м²) до 8 м².
    Как-то маловато для такого помещения. Такие огнетушители покупают для галочки, а не реальной защиты от пожара.

Залиште свій коментар