Щоб не сталося лиха на Водохреща

19 СІЧНЯ християни відзначають Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.

Щоб не сталося лиха, Роздільнянське районне управління ГУ ДСНС України в Одеській області нагадує про елементарні правила поводження поблизу водних об’єктів і закликає бути вкрай обережними під час купання та дотримуватися елементарних правил безпеки.

Якщо ви вирішили пірнути в ополонку, то купайтесь у спеціально призначених для цього місцях, а також у присутності медичної та рятувальної служб. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворі легені та серцево-судинна система. Під час Хрещенських купань не залишайте без нагляду дітей. Не варто різко пірнати або стрибати у воду. А робити це потрібно повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд.

Щоб не впасти та не отримати травми чи забої, необхідно одягати взуття на неслизькій рельєфній підошві. Обов’язково візьміть із собою теплий одяг чи ковдру, щоб мати змогу після купання обтертися насухо й переодягтись, уникнувши переохолодження організму.

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Нехай свято Водохреща буде для всіх веселим та безпечним.

Роздільнянське районне управління ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар