Що таке БЕБІ-БОКС та як його отримати?

Народження дитини – дуже хвилююча та значна подія для родини. Як до неї підготуватися, які речі знадобляться, а без яких можна обійтися? Для того, щоби підтримати батьків, Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги, так званий «Пакунок малюка». Деталізований перелік дитячих товарів для комплектування такого «Пакунку малюка» визначено законодавчо. Станом на 01.01.2020 року він включає 38 позицій на суму до 5 тис. грн: це підгузки, пелюшки, одяг, іграшки та інші необхідні речі для новонародженого.

Вартість отриманого «Пакунку малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, а також не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Отримати бебі-бокс може мати або батько новонародженої дитини в пологовому будинку під час виписки або за місцем проживання/перебування дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження. Якщо протягом цього часу батьки не отримали таку допомогу, їм слід звертатися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для отримання такої допомоги.

«Пакунок малюка» не видається у разі:

  • Відмови від новонародженої дитини у пологовому будинку .
  • Відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань.
  • Смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.

Крім того, батьки самі можуть відмовитися від отримання допомоги, для цього необхідно особисто написати заяву.

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103.

Олена Гараніна,

головний спеціаліст

Роздільнянського місцевого центру

з надання безоплатної

вторинної правової допомоги

Залиште свій коментар