СБУ викрила посадовця Держпродспоживслужби на корупційній схемі

СБУ викрила посадовця Держпродспоживслужби на корупційній схемі: вимагав у підприємців хабарі при оформленні вантажів у портах Одещини
Служба безпеки України припинила функціонування корупційної схеми, організованої посадовцями одного з підрозділів Південного міжрегіонального головного управління Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні.
Майже рік по 100 доларів США вимагали зловмисники з підприємців за безперешкодне оформлення кожного контейнеру вантажу.
За даними слідства, посадовці одного з територіальних підрозділів систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду у підприємців. За не створення штучних перешкод під час оформлення вантажів у режимі «експорт/імпорт» в портах Одеської області зловмисники встановили «таксу» 100 доларів США з контейнера.
У разі відмови погрожували комерсантам додатковими формами ветеринарного контролю та затягуванням оформлення вантажів.
Правоохоронці затримали головного спеціаліста відділу прикордонного інспекційного контролю «на гарячому» під час отримання чергового «траншу» хабаря від підприємця за оформлення 4 контейнерів.
Раніше оперативники СБУ задокументували факт отримання цим же чиновником неправомірної вигоди за оформлення ще 5 контейнерів.
Наразі вирішується питання щодо оголошення посадовцю про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Триває слідство для виявлення і притягнення до відповідальності усіх причетних до схеми осіб.
Виявлення протиправної діяльності здійснювало Управління СБУ в Одеській області спільно з Теруправлінням ДБР, розташованим в м.Миколаїв, за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
Джерело: СБ України в Одеській області

Залиште свій коментар