СБУ викрила посадовців Одеської міськради, які привласнили 13 мільйонів гривень на е-підручниках для школярів

СБУ викрила посадовців Одеської міськради, які привласнили 13 мільйонів гривень на е-підручниках для школярів

Служба безпеки України викрила посадовців Одеської міськради на привласненні бюджетних коштів, призначених для шкіл регіону.

Відповідно до Програми розвитку освіти Одеської області на 2017-2021 роки держава забезпечує вільний та безкоштовний доступ учнів до онлайн підручників та навчально-методичних посібників.

За версією слідства, представники місцевого самоврядування, під виглядом реалізації Програми підтримки інвестиційної діяльності Одеси на 2016-2018 роки, неправомірно внесли до видатків міського бюджету кошти на закупівлю е-підручників. Посадовці у змові з комерційними структурами, які спеціалізуються на наданні програмних послуг, безпідставно провели тендер та перерахували фірмам кошти на придбання кодів доступу до електронних ресурсів.

У такий спосіб чиновники Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради у 2018 вивели з бюджету понад 13 мільйонів гривень та привласнили їх.

Після цього зловмисники надали завідомо недостовірні відомості щодо ефективності реалізації програми. У подальшому вони внесли відповідні зміни до Міської цільової програми підтримки інвестиційної діяльності на території міста Одеси вже на 2019-2021 роки.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, проведено 16 обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів справи. Вилучено печатки, документацію та електронні носії, що містять інформацію про оборудки зловмисників.

Заходи із викриття схеми проводяться спільно Територіальним управлінням ДБР, розташованим у Миколаєві під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин привласнення бюджетних коштів.

Управління Служби безпеки України в  Одеській області

Залиште свій коментар