СБУ викрила медиків, які створили в Одесі «конвеєр» із фейкових COVID-сертифікатів

Служба безпеки України викрила медиків, які створили механізм фальшування сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 в одному з медичних закладів Одеси .

За даними слідства, група зловмисників налічувала декілька осіб, із чітко визначеними ролями. Посередник підшуковував «клієнтів» з числа нібито перевірених людей, медсестра вела облік «вакцинованих» та заповняла відповідні документи, а лікар – вносив неправдиві дані в інформаційну систему Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

За останні півроку, щонайменше 100 чоловік щомісяця отримували свідоцтво про вакцинацію, яке відображалося в застосунку «Дія». При цьому щеплень їм ніхто не робив. Така послуга коштувала від 1 до 2 тис. грн.

Під час обшуків, проведених за адресами роботи та фактичного мешкання зловмисників правоохоронці виявили:

• документи, у тому числі, медичні, що засвідчують фейкові щеплення;

• комп’ютерну техніку, з якої вчинялись несанкціоноване втручання в інформаційну систему НСЗУ;

• мобільні телефони з перепискою, що підтверджує протиправну діяльність;

• банківські картки, через які здійснювалися «розрахунки» з клієнтами.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру у вчиненні правопорушення.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 354 (підкуп працівника підприємства, установи чи організації) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до оборудки.

Після виявлення персональних даних осіб, які були протиправно внесені в інформаційну систему НСЗУ, СБУ ініціюватиме анулювання їхніх свідоцтв про вакцинацію.

Заходи з викриття протиправної схеми проводили співробітники Управління СБУ в Одеській області спільно зі співробітниками кіберполіції Національної поліції за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.

Нагадуємо, що підробка та збут тестів і сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу – це кримінальне правопорушення, яке карається штрафом до 17 тис. грн, арештом до 6 місяців або обмеженням волі до двох років.

Використання завідомо фальшивого документа також підпадає під ст. 358 Кримінального кодексу України і карається до 2 років обмеження волі.

Джерело: СБ України в Одеській області

 

Залиште свій коментар