СБУ блокувала діяльність інтернет-шахраїв, які наживалися на українцях під час війни

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з співробітниками кіберполіції блокували в Одесі діяльність групи інтернет-шахраїв, які викрадали банківські реквізити за допомогою фішингових сайтів.

Зловмисники використовуючи соціальні групи в месенджерах (Телеграм), розповсюджували посилання на власні фішингові сайти (сайт візуально схожий на оригінал але інші данні в адресному рядку) з відповідним маркуванням програм «єПідтримка». Інформація, а саме реквізити карток та персональні дані, які залишалися на сайтах у подальшому використовувалися для викрадення грошових заощаджень громадян.

У ході слідчих дій за місцем проживання фігурантів провадження було виявлено мобільні телефони, SIM-картки, банківські картки, які використовувались під час здійснення протиправної діяльності.

Наразі у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної схеми. Планується повідомлення про підозри її активним учасникам.

Закликаємо бути пильними та перевіряти правильність назви сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Якщо ви отримали посилання на сайт в месенджері, SMS чи на e-mail або побачили відповідне посилання в публікації в соціальних мережах не від офіційного джерела, не переходьте за посиланням. Краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс. Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні джерела.

Джерело: Управління СБ України в Одеській області.

Залиште свій коментар