Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків, старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, які мужньо боролися з ворогом і перемогли і, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна в Роздільнянському районі було проведено низку заходів з нагоди Дня Перемоги.
м. Роздільна
Весь день 9 травня роздільнянське небо було похмурим та поливало рясним дощем, оплакуючи та обмиваючи душі полеглих у Другій світовій війні. Але погода не спинила усіх бажаючих вшанувати наших ветеранів, яких, на жаль, з кожним роком меншає.
Традиційно, перед початком святкового концерту, колона за участю керівництва району, представників підприємств, установ, організацій та громадськість поклали квіти до могил загиблих під час Другої світової війни, де горів вічний вогонь та вишукувалась почесна варта.
Після офіційної церемонії покладання квітів на центральній площі м. Роздільна розпочався мітинг-концерт під гучною назвою «Салют великої перемоги». Найпершим до всіх присутніх звернувся Роздільнянський військовий комісар, полковник О.І. Номеровський, який зачитав вітання від Президента України П.О. Порошенка.
Глибоку вдячність визволителям і трудівникам тилу висловили у своїх виступах голова райдержадміністрації Н.В. Бараненко, голова районної ради Ф.В. Сігал, міський голова В.О. Шовкалюк, помічник народного депутата України О.С. Пресмана Г.В. Нагорняк, голова районної ветеранської організації В.В. Жаборюк. Розділити свято разом із роздільнянцями завітала й заступник голови Одеської облдержадміністрації С.М. Шаталова, яка теж звернулась до присутніх ветеранів із словами вдячності та побажаннями міцного здоров’я та добробуту.
Концертна програма, завдяки зусиллям наших місцевих талантів, видалась насиченою, різнобарвною та яскравою. Участь у заході взяли творчі колективи районного Палацу культури, Центру творчості дітей та учнівської молоді, Роздільнянської школи мистецтв. Обдаровані юнаки і дівчата в театралізованих сценах відтворили героїку і драматизм воєнної епохи. Звучали воєнно-патріотичні пісні, як символ духовного єднання сучасного покоління зі старшим. Фронтові пісні заспівали для усіх присутніх й учасники народної хорової капели «Ветеран». Із захопленням всі спостерігали за тематичними постановками танцювальних колективів, які вражали своїм різнобарв’ям та яскравими костюмами.
День Перемоги – це єдине свято, в якому радість і сльози, вдячність і пам’ять сплелися у нев’янучий вінок – один для всіх визволителів-фронтовиків і тих, хто вже в мирний час пішов за межу Вічності, вінок, який ніколи не зів’яне. І, як завжди, по завершенні святкового концерту на усіх бажаючих чекала запашна солдатська каша.
А что же про благодарственный молебен и панихиду в храме Св. Николая не упомянули? Их отслужили еще, начиная с 8 утра.