Рятувальники розповіли про правила пожежної безпеки напередодні свят

У м. Роздільна рятувальники навчали учнів 7-х класів правил пожежної безпеки під час святкування Нового року та Різдва Христового

Незабаром у дітей розпочинаються зимові канікули, тож небезпека чекає на школярів не лише на вулиці, під час відпочинку та розваг на природі, але й вдома: ігри з сірниками, неправильне користування електропобутовими приладами та газом –  все це може призвести до виникнення пожежі та інших надзвичайних подій. Ось тут і знадобляться учням знання з основ безпеки життєдіяльності.

19 грудня 2019 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели з 32 учнями 7-х класів Роздільнянського навчально-виховного «школа-гімназія» №1, що на вулиці Шевченка, 56 відкритий урок на тему: «Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року і Різдва Христового. Дії під час виникнення пожежі».

Зокрема, майор служби цивільного захисту –  Сергій Шморгал за допомогою демонстраційних матеріалів розповів учням, з яких причин  найчастіше виникають загорання у побуті взимку, довів їм інформацію про ситуацію з пожежами, що сталися у житловому секторі на території Роздільнянського району у грудні місяці поточного року та ознайомив їх з випадками загибелі дітей на пожежах, що сталися цього року в Одеській області.

Далі співробітник ДСНС України розповів дітям, як правильно діяти при виникненні пожежі, як викликати по телефону – «101» рятувальників, як з допомогою підручних засобів можна ліквідувати загорання електропобутових приладів та як правильно діяти у разі виникнення запаху газу у будинку та інше.

Великий інтерес у школярів викликала розповідь рятувальника про вогнегасники. Зокрема, як ними правильно користуватися та як з їх допомогою, можна ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення. Учні мали змогу ознайомитися, як користуватися порошковим вогнегасником «ВП-2».

Також, співробітник ДСНС роз’яснив та застеріг учнів, як запобігти пожежам при – влаштуванні новорічної ялинки, під час проведення новорічних ранків та Різдвяних свят та з метою уникнення випадків дитячого травматизму закликав школярів, взагалі, не користуватися піротехнічною продукцією.  Цікаво та жваво пройшов урок, діти задавали фахівцю ДСНС чимало запитань, на які отримали аргументовані відповіді.

Наприкінці заходу, рятувальник роздав учням листівки застережливого характеру та продемонстрував на мультимедійному проекторі ролики на протипожежну тематику.

Керівництво  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області звертається до батьків та дорослих, щоб під час свят та канікул, вони у жодному разі, не залишали своїх дітей, без нагляду і постійно роз’яснювали їм правила безпеки життєдіяльності. І тоді, свята та зимові канікули у дітей пройдуть весело та безпечно.

«Особливу увагу хочеться звернути на дітей. – Адже, деякі, батьки залишають своїх дітей на час святкування Нового року та Різдва Христового самих вдома. – І тоді, діти надані самі собі, починають шукати розваги – запалюють бенгальські вогні, петарди, хлопавки, не усвідомлюючи, що це може призвести до виникнення пожежі.

Шановні батьки!

У жодному разі, не залишайте дітей, без нагляду та не дозволяйте дітям користовуватися піротехнічними виробами», – закликав Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

                                                                                                                                                Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                              ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар