Роздільнянський РЕМ – на першому місці в області

До Дня енергетика

Наприкінці року своє професійне свято відзначають енергетики. Про сьогодення цієї галузі в нашому районі ми поцікавились у керівника Роздільнянського РЕМу Олега Рогачова. 

– Ви очолюєте Роздільнянський РЕМ з травня 2017 року. Чого вдалося досягти за цей проміжок часу? Яким цей період був для Вас та Вашого колективу?

– Вважаю, що протягом цього достатньо невеликого періоду часу вдалося провести велику роботу: капітальні ремонти високовольтних ліній, заміни опор, дротів, ізоляторів на ВЛ; реконструйовано лінію в с. Кучурган від ТП № 119 із встановленням закритих комплексів обліку електричної енергії    на опорах; розчищалися від гілля дерев лінії електропередач тощо. Якщо говорити за 11 місяців поточного року, то згідно з рейтингом компанії АТ «Одесаобленерго» Роздільнянський РЕМ досяг найкращих економічних показників та знаходиться на першому місці в області.

– Однією з найболючіших проблем тривалий час залишалася нестача кваліфікованих кадрів. Чи вдалося її вирішити?

– Ні. На сьогоднішній день у нашому штаті не вистачає 30 % персоналу. Мабуть, головна причина – низька заробітна плата при складному робочому графіку. За підсумками цього року кваліфікований працівник у середньому отримував до 7-8 тисяч гривень. Наразі нам дуже не вистачає кваліфікованих кадрів: інженерів, водіїв, контролерів, дільничних кур’єрів, електромонтерів та багатьох інших. Деякі члени нашого колективу вже пенсійного віку.

– Попереду – найлютіші зимові місяці. Чи готові до зими? Які ділянки (села) в нашому районі залишаються найпроблемнішими?

– Найскладнішими залишаються населені пункти, до яких немає проїзних доріг, та ті, в яких масово лінії електропередач знаходяться у гіллі дерев. Найпроблемніші ділянки в районі – села Болгарка, Фоминка, Виноградар, Вакулівка, де лінії заросли деревами, а у нас недостатньо сил, щоб власними силами провести заходи із підрізання гілля. Це найбільша протяжність високовольтної лінії, вона має часті перехрещення із лісовим масивом. Автомобілів з високою прохідністю в нас лише два (ГАЗ-66). А коли лютує негода, потрібно бути одночасно всюди. Це дуже важко. І, як правило, про нашу служба згадують лише тоді, коли світло зникає, а коли ми справно працюємо – це залишається поза увагою.

– Держава зараз впроваджує в дію чисельні реформи. Яка ситуація із енергетичною галуззю? Як торкнеться вона саме Роздільнянського РЕМу?

– Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», в АТ «Одесаобленерго» проходить реформа енергокомпанії. Однак споживачам-фізичним особам хвилюватися не слід, їх це не торкнеться.

– Чого б хотіли побажати колегам у переддень професійного свята?

– Ми відзначаємо професійне свято 22 грудня – в найкоротший світловий день у році. Тож, нехай він буде найсвітлішим та найтеплішим у вашому житті, дорогі колеги! Адже нам, енергетикам, судилося дарувати людям сонце серед ночі та тепло серед зими. Нехай ваша праця завжди буде гідно оплачуваною, ваші мрії хай збуваються зі швидкістю світла, а серця будуть сповнені теплом взаємної любові.

– Дякую за інтерв’ю! Зі святом!

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар