Роздільнянські легкоатлети – на висоті (відео)

У розпалі спортивний сезон у легкоатлетів. Червень – найбільш насичений змаганнями: проводяться чемпіонати України серед усіх вікових груп, де остаточно формуються збірні команди до участі у світових та європейських першостях.

Дуже приємно, що у складі збірних своїх областей на цих змаганнях виступило троє наших вихованців. Сказати, що вони виступили вдало, означає не сказати нічого. Але про все по черзі.

14-16 червня 2017 року. Місто Харків. Чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків 2002 року народження і молодше. На старті ІІ забігу на дистанції 400 метрів – Денис Коваленко. Результат – 53,07 секунди. Впевнена перемога з великим відривом, виконання ІІ дорослого розряду, вихід до фіналу. Фініш фінального забігу змусив усіх глядачів підхопитись зі своїх місць. Результат Дениса та Микити Каранди (Чернігівська область) однаковий – 53,80 секунди. Зйомки фотофінішу показали, що наш спортсмен на якусь мить все ж був попереду. Це ж яку волю до перемоги треба мати, щоб на фініші такої «тяжкої дистанції» (так званий «довгий спринт» вважається у бігунів однією з найскладніших дистанцій) вирвати у суперника тисячні долі секунди! Ми вже повідомляли про його бронзову нагороду у Києві на чемпіонаті України у закритому приміщенні.

І ось колишній вихованець Роздільнянської ДЮСШ та учень Роздільнянської школи-гімназії № 1, а зараз студент училища фізичної культури м. Дніпро стоїть на найвищій сходинці п’єдесталу пошани. Вперше, та сподіваємось не востаннє.

Через тиждень у м. Кропивницький змагалися юнаки 2000 року народження. У складі збірної Одеської області – вихованці Роздільнянської ДЮСШ: випускник Роздільнянської школи-гімназії № 1 Віталій Подкидиш та учень Роздільнянської ЗОШ № 2 Костянтин Сидоренко. Першим розпочав свої змагання Віталій. Його улюблена дистанція – 2000 метрів з перешкодами. Висота перешкод – 91,4 см, кількість – 23 (з них п’ять з водою). Перший дорослий розряд – 6 хвилин 20 секунд. Норматив кандидата в майстри спорту -6 хвилин рівно. Норматив потрапляння на чемпіонат світу – 6 хвилин 3 секунди. На цій «літній» дистанції Віталій Подкидиш виступив лише один раз. У квітні на чемпіонаті України він був шостим з результатом 6 хвилин 45 секунд. На старт Віталій виходить впевненим та з добрим настроєм.

Позаду за останні півроку підготовки близько 130 тренувальних занять та 1300 набіганих кілометрів, велика кількість вправ техніко-тактичної підготовки, психологічна та теоретична підготовка. З самого початку він захопив лідерство. Перший кілометр пройдено дуже швидко – 2 хвилини 57,90 секунди. Його темп зміг прийняти тільки його давній суперник зі Львівської області Михайло Пихо. Віталій вів біг майже до фінішної стрічки. Львів’янин був першим. Час – 6 хвилин 9,09 секунди. Наш спортсмен – другий з результатом 6 хвилин 9,96 секунди. Перед початком перед ним ставилося завдання виконати норматив першого дорослого розряду та ввійти до трійки найкращих. Хоча завдання були виконані та перевиконані (Віталій встановив рекорд Роздільнянської ДЮСШ, до цього він належав Василю Гордейку – 6 хвилин 11 секунд), він був незадоволений. Було прикро за ці вісім десятих секунди, які віддалили його від звання чемпіона України. І це добре. Треба завжди прагнути бути кращим.

Добрих слів заслуговує наш другий учасник Костянтин Сидоренко. Молодший за віком,він у своєму забігу на дистанції 3000 метрів був четвертим з результатом 9 хвилин 42 секунди, перевищивши особистий рекорд на 9 секунд. У підсумку – одинадцятий результат із 28 учасників.

Михайло ДЕЛІ,

тренер-викладач з легкої атлетики Роздільнянської ДЮСШ, вчитель фізичної культури Роздільнянської школи-гімназії № 1.

Залиште свій коментар