Роздільну відвідав відомий філателіст Олександр Канівець.

 Олександр Канівець є ініціатором Всеукраїнської історичної пересувної філателістичної виставки «Незламний, нескорений козацький дух українського народу». Мандруючи містами України, він представляє тематичну колекцію листівок, конвертів і марок, аби показати унікальність наших міст і сіл, духовну міць українців і єдність держави. 


Довідково: Олександр Володимирович Канівець – український філателіст, громадський діяч, співзасновник громадських організацій «Київське товариство філателістів» та «Асоціація ветеранів футболу міста Києва», член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Автор низки філателістичних проєктів. Вийшовши на пенсію, продовжує улюблену з молодості філателістичну справу, популяризує історію України.


Зустріч з міським головою

З 26 квітня 2022 року зі своєю пересувною виставкою Олександр безперервно їздить по Україні. 340 доба унікальної історичної місії пройшла у Роздільній. Минулої п’ятниці Олександр Канівець зустрівся з міським головою Валерієм Шовкалюком, де презентував листівки та конверти із марками та фото пам’ятного знаку захисникам України, який встановлений біля Роздільнянського ліцею № 1. Валерій Олександрович підписав та погасив печаткою ексклюзивний конверт, прийнявши таким чином естафету. Тож і наше місто стало учасником історичної поштової естафети.

Також Олександр Володимирович продемонстрував декілька конвертів з філателістичної колекції, яка наразі нараховує близько 300 авторських робіт. Одночасно пан Канівець створює нові авторські листівки, конверти, марки, присвячені пам’ятним знакам на честь видатних діячів української нації та знакових історичних подій. Колекція стане основою його майбутньої книги, яка буде підсумком естафети.

Розмова в редакції

Аби поспілкуватися про хід унікальної виставки-експедиції та плани на найближчу перспективу, відомий філателіст завітав до редакції газети «Вперед».

Ідея про започаткування такої виставки-естафети прийшла до пана Олександра після повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на українську землю. До цього він вже мав досвід проведення аналогічних заходів на міжнародному, всеукраїнському та міському рівнях. Тож володів інформацією про визначні пам’ятки у містах України, які й зайняли місце на символічних конвертах та листівках. Проведення такої виставки-естафети стало унікальною можливістю показати всім велич та єдність українського народу.

Прямуючи з Подільська до Одеси, я не міг не зупинитись у героїчному м. Роздільна. Як би я проїхав повз це місто – сам себе б не поважав. Їдучі до вашого містечка, я знав, що є пам’ятний знак загиблим захисникам України. Але коли я побачив флагшток, а поруч з ним пам’ятний знак Державному Гімну та Гербу України та ще й пам’ятник Т.Г. Шевченку – мене це дуже приємно здивувало. Однак об’єднати це все в одну листівочку було неможливо. Тому на листівочці залишили лише флагшток та пам’ятний знак Гербу та Гімну, а на конверті вміщено пам’ятний знак загиблим, – відзначив під час розмови Олександр.

Сили та енергії прямувати до кожного міста Олександру додає спілкування з людьми, справжніми патріотами, які об’єднані в єдиному прагненні якнайшвидшої перемоги.

Україну треба показати, як єдине ціле, безперервно, а саме – велич України та українського народу. Навколо нашої країни зараз крутиться весь світ і Україна – це майбутнє Європи, мир в Європі та у всьому світі. Тому проведення експедиції-виставки «Незламний, нескорений козацький дух українського народу» – це найвищий пілотаж мистецького фронту України, – підкреслив наш співрозмовник.

Наостанок Олександр побажав українцям мати силу волі, бути мужніми, не зупинятись на досягнутому, постійно удосконалювати свої навички та бути взірцем для оточуючих.

Почесна місія

В раках свого візиту до Роздільної Олександр Канівець завітав до місцевого поштамту, де передав пам’ятну листівку Ларисі Онищенко (територіальна менеджерка АТ ОД “Укрпошта”), яка теж захоплюється філателією. Крім того, конверти і листівки займуть чільне місце й у Роздільнянському народному історико-краєзнавчому музеї.

Всеукраїнська історична пересувна філателістична виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу» триває. У планах Олександра відвідати ще 150 міст південної та східної України. Бажаємо йому легкої дороги та реалізації задуманих планів.

Наталія Буковська

Залиште свій коментар