Різдвяний майстер-клас у Роздільній 

На вулиці сніг з дощем, вітрисько, що пробирає до кісток, а у районному Палаці культури звучать слова: «Колядин, коляди, я у батька один…», «Щедрик, ведрик, дайте вареник…», «Щедрівочка щедрувала, до віконця припадала: « Чи ти тітко, навалила, чи ти, тітко, напекла? Неси мені до вікна…». Це хлопчики і дівчатка прийшли зі своїми колядками та щедрівками на різдвяний майстер-клас. Радо зустрічала всіх голова районної організації осіб з інвалідністю В.Г. Сидоренко.

Яким радісним і веселим було різдвяне зібрання! Уже традицією стало проведення майстер-класу на Різдво. Запрошених було чимало. Ними керувала, як диригент великого оркестру, Лариса Трохимівна Дехтяренко, яка з природного матеріалу вміє творити дива. Були принесені гілочки сосни, блакитної ялинки, туї, горішки, шишки, кетяги калини і горобини, різнокольорові маленькі кульки, сніжинки, бо завданням було створити різдвяний подарунок.

Чи вдалося це диво? Так, у руках кожного з дітей був однаковий матеріал, але витвори виходили різні і на диво красиві. Зокрема, Діма Блошкевич назвав свою роботу « Казка лісу», Марина Дехтяренко – «Різдвяне диво», а Артем Щур – «Світ цукерок». Дуже вдало назвали свої роботи Даня Павлов – «Зимовий рай», вероніка Ким – «Загадковий світ», Віка Лавренчук – «Різдвяний ліс», а Ігор Колесник – «Різдвяна ніч» та ін..І знаєте, дивно, але кожна композиція відповідала тій назві, яку придумали діти. Творили з любов’ю, з натхненням. Навіть визначити, чия робота краща, де більше проявилось фантазії, було важкувато. Коли виставили всі готові композиції, то можна по праву сказати, що кожен став майстром свого творіння.

Спостерігаючи за Ларисою Трохимівною, яка керувала процесом, можна сказати, що вона всією душею любить природу, рідну землю і нашу багату матінку – Україну. Вона намагалась донести до діток у Різдвяні свята одну з основних заповідей нашого Бога; Поступай з ближнім так, як би ти хотів, щоб поступали з тобою». Звертала дитячу увагу на те, що творити добро для оточуючих – це так приємно, важливо, це так здорово.

У тісному зв’язку з нашою організацією інвалідів, особисто з В.Г. Сидоренко, Лариса Трохимівна тривалий період співпрацює з благодійною організацією «Діти допомагають дітям». Вони відвідують діток-інвалідів, хворих, бувають у лікарнях, виїжджають у села. І завжди з подарунками, з добротою і теплом.

А це Різдво стало справжнім святом для сільських діток, адже вони отримали подарунки від сім’ї Тетяни Петрівни Філенко, яка виховує 11 діток. І як радісно та приємно було вдивитися на Маринку Калафіцьку, Віку Теценко, Ваню Теценка, Костю Теценка, Вову Теценка та Артема Рудича, які з’явились наприкінці свята, бо виконували місію волонтерів. Їм аплодували, бо творити добро ці діти вже вміють.

По закінченні майстер-класу на дітей чекав гарячий чай, бутерброди, цукерки, печиво і подарунки.

Хочеться подякувати Леоніду Мунтяну за організацію підвезення гуманітарної допомоги для районної організацію осіб з інвалідністю, адміністрації районного Палацу культури за надане приміщення для проведення заходу в теплі та добрі, а також батькам, які брали участь у майстер-класі Ірині Іванівні Щур та Ірині Володимирівні Лавренчук, які теж доклали чимало зусиль в проведенні Різдвяного свята для діток з обмеженим можливостями.

Р. Кіліянчук, Н. Мунтян, М. Балухатий.

Залиште свій коментар