Результати спостереження ГМ “ОПОРА” щодо виборів Президента України – 2019

Початок голосування та проведення підготовчого засідання: результати спостереження ОПОРИ.

За інформацією спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, які присутні на репрезентативній для усієї України кількості виборчих дільниць, початок голосування та робота абсолютної більшості виборчих комісій проходить з дотриманням законодавства і в безконфліктний атмосфері.

Майже 83% дільничних виборчих комісій вчасно розпочали процедуру голосування виборців – у проміжку між 8:00 та 8:30 годинами. З суттєвим запізненням, за інформацією ОПОРИ, відкрилися лише 0,23% виборчих дільниць. Натомість 17% ДВК відкрилися для голосування дещо раніше відведеного законом часу (до 8:00).

Так само зафіксовано значну кількість випадків завчасного проведення ранкових засідань ДВК. Майже 17% дільничних виборчих комісій розпочали свої підготовчі засідання раніше встановленого законом часу (до 7 год 15 хв). На позачергових виборах Президента України 2014 року кількість ДВК, які допустили такого типу процедурне порушення, була дещо більшою і складала 20%. Основний ризик подібних ситуацій в тому, що недотримання ДВК законодавчих вимог щодо належного часу для проведення підготовчих засідань у день голосування позбавляє суб’єктів виборчого процесу фіксувати кількість виборчих бюлетенів на дільниці, факт вкидання контрольних листів до виборчих скриньок.

На етапі проведення підготовчих засідань робота виборчих комісій була в цілому організована належним  чином. Однак трохи більше 5% дільничних виборчих комісій всупереч наявності прямої норми Закону не забезпечили ведення протоколу підготовчого засідання. Всі комісії проводили ранкові засідання в повноважному статусі. Проблем з відвідуваністю і присутністю членів виборчих комісій на засіданні не зафіксовано.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА та інші суб’єкти  виборчого процесу мали можливість безперешкодно вести спостереження за ходом усіх виборчих процедур на етапі проведення ранкового засідання та початку голосування. Менше 1% спостерігачів повідомили про наявність окремих організаційних проблем чи спричинених членами виборчих комісій перешкод, які унеможливили їх присутність на дільницях та здійснення спостереження.

Залиште свій коментар