Рада скасувала закон про стройовий статут ЗСУ

За прийняття в цілому проголосували 278 нардепів, – повідомляє “РБК-Україна

Верховна рада прийняла за основу та в цілому законопроект №2466 “Про визнання таким, що втратив чинність, закону “Про стройовий статут Збройних сил України”.

Зокрема, 300 нардепів підтримали його прийняття за основу, після чого глава парламенту Дмитро Разумков запропонував схвалити документ в цілому. За прийняття в цілому проголосували 278 нардепів.

“Законопроект спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягненню критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”, – сказано у пояснювальній записці.

Завданнями цього законопроекту є:

  • приведення нормативно-правових акті України у відповідність до євроатлантичних норм та критеріїв членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, що регулюються стройовим статутом ЗСУ;
  • законодавчого визначення повноважень Міністерства оборони визначати стройові прийоми і рухи військовослужбовців без зброї та із зброєю;
  • строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах;
  • порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду;
  • місце бойового прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення;
  • обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.

Нагадаємо, у суботу, 30 листопада, було опубліковано закон №0906 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)”.

Документ був схвалений Верховною радою у другому читанні ще 17 жовтня 2019 року. Тоді за законопроект проголосували 278 народних депутатів.

Залиште свій коментар