Профілактика та захист від сказу для домашніх тварин і людей

На сьогоднішній день виникла реальна загроза повернення «міського сказу» котів та собак. Це пов’язано з міграцією домашніх улюбленців з міського ареалу до відкритого природнього середовища, де можливий контакт з дикими хворими тваринами.
Сказ – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою. При своєчасному зверненні постраждалого до лікувального закладу проводиться щеплення антирабічною вакциною, що попереджує захворювання і врятовує життя. При несвоєчасно проведених щепленнях, котрі здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.
Вакцина для попередження сказу використовується за епідемічними показаннями. Тобто вона не є плановою, а показана лише тим людям, які безпосередньо були покусані тваринами, та яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу.

Варто дотримуватись певних правил:
• не контактувати з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпечність таких контактів;
• якщо покусала або обслинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип’яченою водою (бажано з милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. Слід особливо уважно оглянути дитину після прогулянки чи контакту з підозрілою твариною;
• якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення.
ОСОБЛИВО необхідно своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.
Щепленню підлягають всі тварини, починаючи з 2-ох місячного віку – це собаки, коти – з 4-ох місячного віку. Вакцина – безкоштовна, а само щеплення коштує 20 (двадцять) грн.
З метою недопущення поширення сказу на території Роздільнянського району та Вашої громади здійснюються заходи, зокрема – спеціалістами Роздільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться профілактичні щеплення проти сказу серед собак та котів, що належать жителям громади.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ваше здоров’я у Ваших руках! Дбайте про нього!
ЗВЕРТАЄМО ОСОБЛИВУ УВАГУ, ЩО ВАКЦИНУВАТИ ДОМАШНІХ ТВАРИН (СОБАК, КОТІВ) ПРОТИ СКАЗУ ПОТРІБНО ПОСТІЙНО .
Для проведення вакцинації Ваших тварин проти сказу Вам потрібно звернутися до ветеринарного спеціаліста, який обслуговує Ваш населений пункт або у Роздільнянську районну державну лікарню ветеринарної медицини.
Тел.: 066-432-95-28, 095-708-53-91 (В.Михайлівка), 095-476-05-40 (Роздільна),
066-511-13-51 (Захарівка).

Джерело: Роздільнянська районна державна лікарня ветеринарної медицини

Залиште свій коментар