Про вирубку лісосмуг, проведення призову та перевірок закладів на дотримання карантинних обмежень

ПРО ЦЕ і не тільки говорили під час наради з головами об’єднаних територіальних громад Роздільнянського району. Вів засідання голова райдержадміністрації Сергій Приходько.

Перш ніж приступити до порядку денного, Сергій Миколайович озвучив низку нагальних питань сьогодення та інформацію щодо стану вакцинації у районі: «Всього провакциновано 31 % громадян від загальної кількості населення району. Великомихайлівська громада – 46 %, Затишанська – 26 %, Захарівська – 21 %, Лиманська – 18 %, Новоборисівська – 18 %, Роздільнянська – 34 %, Степанівська – 24 %, Цебріківська – 74 %, Великоплосківська – 37 %. Необхідно прискорити темпи вакцинації на місцях, особливо там, де найнижчі показники, за прикладом Цебриківської громади. Закликаю голів громад відповідальніше поставитись до цього питання».

Наразі розпочато  опалювальний сезон і, як результат, побільшала кулькість випадків нелегальної вирубки лісосмуг. Про проведення роботи щодо усунення правопорушень та притягнення правопорушників до відповідальності доповів начальник Роздільнянського територіального відділу поліції, полковник Вячеслав Маковій. Вячеслав Валерійович звернувся з проханням до голів громад провести роботу щодо обліку лісосмуг. Це дасть можливість поліції підраховувати завдану шкоду у разі затримання правопорушників. Також посадовець зазначив, що питання незаконної вирубки лісосмуг стоїть на жорсткому контролі та наголосив на обов’язковому зверненні до поліції у разі виявлення осіб, які нелегально вирубують дерева.

Сергій Приходько в продовження теми рекомендував головам громад організувати централізований збір хмизу в лісосмугах у рамках проведення суботників тощо, що дасть можливість забезпечити потреби населення. При цьому необхідно заздалегідь попереджати поліцію про проведення акції у тому чи іншому старостаті.

Начальник Роздільнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковник Олексій Панов доповів про проведення призову на  військову строкову службу військовозобов’язаних району. Олексій Михайлович наголосив на необхідності активно включитися головам громад у залучення призовників, розглянути можливість та передбачити кошти у місцевих бюджетах на програму мобілізаційної підготовки та територіальної оборони з метою якісного проведення її заходів. Також очільник центру доповів про переваги військової служби за контрактом.

Завідувач сектора з питань оборонної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Анатолій Сташевський озвучив основні правові та організаційні засади Закону України «Про основи національного спротиву» . Зокрема, очільники об’єднаних територіальних громад повинні забезпечити належне фінансування заходів національного спротиву та всебічно сприяти створенню добровольчих формувань територіальних громад.

Крім того, Анатолій Вікторович довів до відома присутніх якість проведення перевірок щодо дотримання протиепідемічних заходів у ТГ та наголосив: «З метою запобігання подальшого ускладнення епідемічної ситуації та поширення на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19 органам місцевого самоврядування передбачено вжити заходів щодо виконання та контролю за дотриманням на відповідних територіях протиепідемічних обмежувальних заходів, відповідно до встановленого «червоного» рівня епідемічної небезпеки. При кожній ТГ створені комісії (робочі групи) з перевірки дотримання карантинних вимог на адміністративних територіях рад. Нагадуємо, що з 21 листопаду 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобіганню поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цим законом внесені зміни до ст. 219 кодексу, а саме надано право виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 443. Також нагадав, що відповідно до п. 2 ст. 255 кодексу посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищної та міської рад, мають право складати протоколи про порушення статті 443 . Тому рекомендував головам громад активно включитися в роботу комісій, адже для цього є всі повноваження.

В доповнення теми проведення перевірок, керівника апарату райдержадміністрації Ольга Головко наголосила на необхідності надання інформації про проведені заходи на місцях та обов’язковому висвітленні їх результатів у засобах масової інформації. Про відсторонення невакцинованих працівників від роботи, відповідно до вимог карантинної Постанови КМУ №1236, доповіла завідувачка юридичного сектора апарату райдержадміністрації Катерина Кідготко. Наразі до роботи не допускаються невакциновані працівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, освітяни. У разі відсутності двох щеплень такий працівник має бути відсторонений від виконання обов’язків за власний рахунок, поки не вакцинується. Персональна відповідальність за невиконання вимог постанови лягає на керівників закладів, підприємств та установ, що тягне за собою адміністративну відповідальність зі штрафами від 34 до 117 тис. грн. Тому, аби не наражати себе на значні штрафи, керівник району наголосив на важливості виконання вимог чинного законодавства.

Наприкінці засідання Сергій Приходько озвучив питання щодо створення малих пожежних пунктів у межах територіальних громад. З 2022 року планується реформування служб цивільного захисту, яке передбачає створення таких пунктів у кожній громаді. Як зазначив начальник Роздільнянського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області, полковник служби цивільного захисту Олександр Яровий, наразі є можливість вже розпочати процес формування малих пожежних пунктів у громадах. Для цього є техніка, спецодяг, а працівники управління можуть провести відповідне навчання потенційних рятувальників. Головам  громад було рекомендовано розглянути можливість створення таких пунктів на місцях для більш оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Також під час наради було розглянуто низку поточних питань, що стосуються взаємодії райдержадміністрації та територіальних підрозділів з головами об’єднаних громад.

Наталія БУКОВСЬКА

 

Залиште свій коментар