Про порядок перетину державного кордону через систему «Шлях»

Про порядок перетину державного кордону через систему «Шлях», розповів під час брифінгу в Одеській ОВА директор Департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв’язку Одеської ОВА Олександр Гайдук.
✔️Для перетину кордону водіями, що перевозять гуманітарні або медичні вантажі для Збройних сил, військових формувань чи населення України необхідна реєстрація в системі “Шлях”.
Ця вимога передбачена п. 2-8 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
◽️Наразі 2 категорії органів розглядають заяви щодо виїзду за кордон через систему “Шлях”:
– Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури;
– обласні військові адміністрації.
❗️Важливо зауважити, що чинним законодавством України не передбачено можливості звернення фізичних осіб для надання їм дозволу на виїзд закордон через систему «Шлях» для перевезення гуманітарної допомоги. Таке звернення має надходити лише від зазначених юридичних осіб.
✅️У жовтні 2023 року при Одеській ОВА утворено робочу групу з розгляду питань про виїзд за межі України водіїв, які здійснюють перевезення гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами. Вже розглянуто 20 звернень щодо перетину кордону, з них 7 звернень погоджено та прийнято відповідні рішення.
📄Щоб отримати дозвіл, потрібно звернутися до обласної військової адміністрації. Також потрібно надати обсяги вантажів чи кількість транспорту, який необхідний для перевезення. Обґрунтувати мету поїздки можна письмово від імені будь-якого підприємства чи організації, які займаються гуманітарною допомогою чи потребують її.
📌З порядком оформлення відповідних документів можна ознайомитись на сайті Одеської ОВА за посиланням: https://oda.od.gov.ua/poryadok-oformlennya-dokumentiv…/
Джерело: Одеська ОВА

Залиште свій коментар