ПРО МЕДИЧНУ РЕФОРМУ ТА БЕЗПЕКУ НА ТЕРЕНАХ РОЗДІЛЬНЯНЩИНИ

 9 січня відбулася координаційна рада при голові районної ради Ф.В. Сігалі, за участю голів органів місцевого самоврядування, депутатів, голів постійних комісій районної ради, керівників комунальних закладів району та правоохоронних органів.

         Голова районної ради Ф.В. Сігал привітав присутніх з новорічними святами та відзначив, що на даному засіданні необхідно підвести підсумки минулого року та визначитися з основними завданнями на 2018 рік.

-З початком цього року в Україні стартує медична реформа першої ланки. У зв’язку з цим, наші громадяни мають обирати собі сімейного  лікаря, укладати з ним договір і цей фахівець має надавати медичні послуги. Задля цього його слід забезпечити необхідними медикаментами, з чим наразі у районі є проблеми, – відзначив Фелікс Володимирович.

Він наголосив, що це питання потребує детального вивчення та розв’язання найближчим часом. Зокрема, для сімейних лікарів та фельдшерів варто придбати нові укомплектовані сумки або ж доукомплектувати всім необхідним ті, що у них є. Адже від цього залежить якість обслуговування населення.

Детальніше про стан справ у закладах сімейної медицини району та змінами, що очікують роздільнянців та всіх українців, розповів керівник Роздільнянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги К.П. Кирпиченко. Костянтин Петрович зауважив, що заплановано декілька етапів реалізації реформи в цьому році. Проте вже у другому кварталі розпочнеться укладання договорів з сімейним лікарем, який обслуговуватиме пацієнта.

  Серед присутніх на координаційній раді це питання викликало жваве обговорення, бо ж не у всіх АСМ району є сімейні лікарі. А деякі села – віддалені від району, тому питання кадрового забезпечення особливо актуальне в умовах цього реформування.

Також заслухали завідуючу районної поліклініки Т.М. Муравську, яка поінформувала щодо визначення центрів госпітальних округів. Як вже повідомлялося, аби Роздільна могла претендувати на такий центр, необхідно значне покращення матеріально-технічного оснащення центральної районної лікарні та закупівлі досить дорогого обладнання. До речі, долучитися до допомоги у розв’язанні цього питання може кожен житель міста та населених пунктів району. Відкрито рахунок, на який, за бажання, можна перераховувати  кошти на закупівлю необхідного устаткування. Реквізити: КЗ «Роздільнянська ЦРЛ», р/р 31551304141698, МФО 828011, код ЄДРПОУ 01998851, ГУ ДКСУ в Одеській області.

Взяв участь у координаційній раді начальник Роздільнянського відділу поліції, полковник О.Є. Кашперук, наголосив на необхідності встановлення камер відеоспостереження у населений пунктах Роздільнянського району  задля поліпшення безпеки жителів та розкриття злочинів.  Представив орієнтовний план щодо кількості необхідних камер та місць їх встановлення, який за необхідності коригуватиметься.

Голови органів місцевого самоврядування виразили готовність сприяти у реалізації цього питання. Крім того, була порушена тема вирубки  лісосмуг, які з кожним роком стають все рідшими. Олег Євгенович відзначив, що вживатимуться усі необхідні заходи, аби виявляти винних та не допускати подібних випадків.

Наприкінці засідання голова районної ради Ф.В. Сігал акцентував увагу на необхідності визначення із пріоритетами в роботі, серед яких виокремили  продовження покращення стану навчальних закладів Роздільнянщини, створення НВК задля охоплення якомога більшої частини дітей району дошкільною освітою, питання медичних закладів, доріг та багатьох інших соціально-важливих напрямків.

Наш кор.

Коментарі

 • Виктор

  Когда можно будет выбрать себе семейного врача (и ребёнку – детского врача) и заключить с ним договор? Эта реформа уже вступила в силу?

  • administrator

   Реформа вступила в силу з початком 2018 року. Укладання договорів розпочнеться з дургого кварталу цього року.

   • Виктор

    Спасибо за ответ. То есть с апреля месяца, я правильно понимаю? Не представляю, как это технически будет сделано в Раздельной – ведь минимум нужно, чтобы в кабинете у каждого семейного врача был компьютер (для занесения договора с пациентом и в дальнейшем – для записи на приём).

    • administrator

     Март – апрель, скорее всего. Сейчас у них первый этап подготовки, будут решать организационные вопросы. На счет реализации реформы в Раздельной, мы собираемся написать отдельный материал на эту тему в ближайшее время. На сайте тоже будет.

Залиште свій коментар