Праця на благо громади у нових реаліях

У третю неділю березня (цього року це 20 число) професійне свято відзначають працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Наразі по всій країні запроваджено воєнний стан через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну. Фахівці галузі в нашій громаді в таких умовах працюють вперше. Про організацію роботи комунальних підприємств у Роздільнянській МТГ і ситуацію станом на сьогодні розповів начальник управління житловокомунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Юрій ТЕСНІКОВ.

– Юрію Петровичу, розкажіть, як змінилася робота комунальних підприємств у зв’язку з воєнним станом? Який режим роботи фахівців? – -Незважаючи на особливий період, комунальні підприємства Роздільнянської міської ради продовжують роботу у штатному режимі. У разі службової необхідності (аварій, проривів тощо) працівники КП працюють у позаробочий час, здійснюючи все необхідне для забезпечення житлово-комунальних потреб населення територіальної громади.

– Наскільки своєчасно вдається забезпечити надання послуг по місту та населених пунктах Роздільнянської МТГ? Що є пріоритетним?

– Послуги, що належать до компетенції комунальних підприємств Роздільнянської міської ради, надаються в повному обсязі. Своєчасно здійснюється подача води та дотримання графіка вивезення сміття. Теплопостачання у Роздільній здійснюється, відповідно до температурного режиму. Як і раніше, пріоритетними залишаються всі послуги, пов’язані з належним життєзабезпеченням населення.

– Яка ситуація з кадрами, технікою та пальним?

– Штат КП не змінився. Вся техніка, яка залучається до роботи підприємств, перебуває у робочому стані, але всі повинні розуміти, що вона може вийти з ладу. У разі виникнення недоліків у роботі техніки, працівники КП намагаються якомога швидше здійснювати заходи щодо її ремонту та справності. Запасу пального на сьогодні вистачає і є в наявності.

– Як будується робота з керівництвом громади в умовах воєнного стану?

– КП здійснює заходи, відповідно до поставлених задач Роздільнянською міською радою та Роздільнянською районною військовою адміністрацією, які взаємодіють з іншими органами влади, установами та організаціями.

– Дискусійним у місті стало питання щодо підвищення тарифу на водопостачання. Поясніть, будь ласка, детально ситуацію щодо формування вартості послуг на воду для побутових споживачів?


ДО ВІДОМА, тарифи на послуги централізованого водопостачання, які надаються КП “Роздільнянський міський водоканал” по м. Роздільна, встановлені в таких розмірах: на послуги водопостачання (за наявності приладів обліку): – для населення — 36,86 грн за 1 куб. м, з ПДВ; – для бюджетних установ 37,37 грн за 1 куб. м, з ПДВ; – для інших споживачів — 38,66 грн за 1 куб. м, з ПДВ на послуги водопостачання (без приладів обліку): – на 1 особу в місяць — 165,87 грн, з ПДВ. Тариф введено в дію з 1 березня 2022 року.


Формування тарифів підприємствами здійснюється, відповідно до річних планів виробництва і надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення і економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі державних і галузевих нормативів (норм) витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків та кошторисів, ставок податків і зборів (обов’язкових платежів) та цін у плановому періоді, встановлених на підставі прогнозних індексів цін виробників промислової продукції. Простими словами, тарифи на водопостачання складаються з багатьох чинників, з яких виходить остаточна вартість послуги. Одним з факторів підняття тарифів на водопостачання стало безпосереднє підвищення тарифів на електропостачання, оскільки вартість тарифу на водопостачання складається приблизно з 70 % тарифу на електроенергію. Для порівняння: в жовтні 2021 року тариф на електроенергію становив 2 гривні 40 копійок за 1 кВт, а після підняття тарифу на електроенергію становить вже 5 грн 60 коп. Питання підняття цін на водопостачання розглядалося одразу ж після збільшення цін на постачання електроенергії для юридичних осіб ще у жовтні 2021 року. До прийняття рішення різниця між витратами на електроенергію дотувалася з бюджету Роздільнянської міської ради. Проєкт виконавчого комітету Роздільнянської міської ради щодо коригування тарифів на послуги водопостачання для населення було розглянуто ще до введення воєнного стану. Разом з тим, повідомляємо, що тарифи підвищили лише на водопостачання, на водовідведення тариф залишився без змін.

– Чи є заборгованість по сплаті за комунальні послуги серед населення на сьогодні?

– Так, незначна, але є, оскільки серед населення нашої територіальної громади почали ширитися чутки про анулювання оплати комунальних платежів в умовах воєнного стану. Але доводжу до вашого відома, що це неправдиві дані — війна не звільняє громадян від цих виплат, і їх слід сплачувати в повному обсязі. Разом з тим, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг у період воєнного стану” від 5 березня 2022 року № 206 встановлено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих за заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги, але не звільняє від сплати за надані послуги. Маємо всі розуміти, що для забезпечення стабільної роботи підприємств житлово-комунальної сфери нашої громади населення повинно своєчасно здійснювати оплату за комунальні послуги. Це можливо зробити через особисті кабінети на сайтах підприємціввиконавців послуг та за допомогою інших можливих і загальнодоступних сервісів (Приват24, Ощад24, іPay, Ройтопе тощо).

– Де здійснювати оплату за комунальні послуги жителям громади в умовах воєнного стану?

– В касах та терміналах банківських установ міста;

в касі адмінбудівлі КП “Роздільнянський міський водоканал” по вул. Шевченка, 81;

у розрахунковому приміщенні КП по вул. Молодіжна, 71.

З нагоди професійного свята когось відзначите серед працівників житлово-комунального господарства та що побажаєте колегам?

– Неможливо відзначити когось окремо, оскільки всі працівники комунальних підприємств і нашого управління самовіддано працюють та з розумінням ставляться до сьогоднішньої ситуації. Хочеться всім працівникам житлово-комунального господарства Роздільнянської міської ради та споживачам послуг побажати мирного неба над головою та найшвидшої перемоги!

Наш кор.

Залиште свій коментар