Посівний календар на березень 2024

З початком весни у дачників і садівників з’являється багато клопоту. Список того, що потрібно зробити на городі в березні, значний. Це дуже важливий місяць, у який закладаються основи для майбутнього врожаю. Час висаджувати розсаду овочів, садити саджанці дерев, доглядати за садом, готувати ґрунт для майбутніх посівів.

Місячний посівний календар на березень 2024 допоможе розпланувати роботу на ділянці. Відомо, що наш супутник впливає на ріст і врожайність рослин. Щоб городні клопоти пройшли вдало, орієнтуйтеся на місячний календар.

Місячний посівний календар на березень 2024 Україна

1 березня – можна купувати і замочувати насіння, сіяти будь-яку зелень у горщиках, висаджувати розсаду цибулі. У саду можна заготовлювати живці, обробляти рослини фунгіцидами. У теплиці – полоти грядки й обривати зайві саджанці, мульчувати ґрунт. Не рекомендується обрізати і пересаджувати рослини, травмувати коріння.

2-4 березня – на підвіконні – посадка цибулі, часнику, зелені, редиски, кореневої селери. На клумбах і в горщиках – висадка ампельних і в’юнких квітів. На городі та в теплицях можна полоти грядки, проріджувати саджанці, сіяти бобові, удобрювати ґрунт. Не рекомендується замочувати насіння і прищипувати рослини.

5-6 березня – дозволені посадки будь-яких овочів і квітів, а також молодих дерев у саду. У теплиці можна посадити полуницю, картоплю, моркву. Не рекомендується прополювати ділянку, рихлити землю, пошкоджувати коріння рослин.

7-8 березня – хороші дні, щоб боротися зі шкідниками і хворобами на ділянці, удобрити рослини, обрізати крону дерев і хворі гілки, викопати коренеплоди і цибулини квітів. Не рекомендується садити, пересаджувати і рясно поливати рослини.

9-10 березня – хороші дні, щоб доглядати за вже посадженими культурами, але нові садити не варто. Можна полоти, удобрювати, підгодовувати, лікувати рослини, білити дерева, готувати субстрат. 10 березня настане молодик – місячний посівний календар рекомендує нічого не сіяти.

11-13 березня – можна перекопувати і розпушувати ґрунт, заготовлювати субстрат, зайнятися санітарною обрізкою і заготівлею живців. Дозволено саджати і пересаджувати кімнатні квіти, інші рослини сіяти не варто. Також не можна замочувати насіння і пікірувати розсаду.

14-15 березня – дуже врожайні дні. Садіть будь-які овочі, розсаду і дерева. 15 березня – вкрай вдала дата для посадки багаторічних квітів. У саду можна обприскувати і білити дерева, обрізати крону, лікувати хвороби. Не рекомендується міняти ґрунт у горщиках.

16-17 березня – можна посадити зелень, полуницю, цибулю, часник, моркву, бобові, ампельні квіти. На підвіконні – вирощування, підживлення і прополка розсади. Гарні дні для боротьби зі шкідниками і захворюваннями саду і клумби. Не рекомендується садити цибулинні квіти, викопувати цибулини і бульби, пасинкувати рослини.

18-19 березня – дуже родючі дні. Дозволені будь-які посадки – як розсади на підвіконні, так і ранніх овочів на городі. Усе посаджене добре приживеться. Також дозволено пересаджувати і підгодовувати квіти, вкорінювати живці, перекопувати і мульчувати ґрунт. Не варто використовувати отрутохімікати.

20-21 березня – дуже гарні дні для посадки малини, смородини, винограду, аґрусу та інших чагарників. На підвіконні можна садити зелень і салати. Інші посіви краще відкласти. Не можна пересаджувати, прищипувати, обрізати рослини – рани довго гояться.

22-23 березня – вдалі дні для посадки будь-яких квітів і плодових дерев. Можна вкорінювати живці і прищипувати рослини. Овочі садити не варто, але вже посаджені можна підгодувати і прополоти. Також не варто викопувати цибулини і бульби.

24-26 березня – дні повного місяця. Посівний календар радить відкласти будь-які посіви та посадки. Можна доглядати за вже посадженими рослинами, готувати грядки, підгодувати молоді саджанці.

27-28 березня – хороші дні для посадки всіх квітів і плодових дерев, а також розсади, особливо томатів. Можна прополювати грядки, проріджувати саджанці, замочувати насіння, пророщувати картоплю. Дозволено обробляти рослини фунгіцидами, але не варто підгодовувати мінеральними добривами. Також не варто пересаджувати рослини – вони не приживуться на новому місці.

29-31 березня – хороші дні для посадки пряних рослин, часнику, гірчиці, розсади гострого перцю. На клумбі можна посадити цибулинні та ампельні квіти. Дерева і чагарники можна обприскати від шкідників. Дозволені посіви ранніх овочів у відкритий ґрунт, але не варто рясно їх поливати.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар