Попередження нещасних випадків на воді

У с. Нові Чобручі рятувальники провели на місцевому ставку  профілактичний рейд серед громадян щодо попередження нещасних випадків на воді

Влітку люди, рятуючись від спеки, вирушають відпочивати до водоймищ. Однак, легковажнне ставлення та ігнорування правил безпечної поведінки людьми на воді, інколи призводить до людських трагедій.

Влітку 2019 року на водних об’єктах Роздільнянського району втопилася одна дитина. 10 липня цього року за межами с. Єгорівка у ставку втопився хлопчик, 2011 року народження.

З метою запобігання нещасних випадків на воді – роздільнянські рятувальники продовжують проводити профілактичні заходи з населенням на водних об’єктах району, які не придатні для купання та відпочинку громадян.

Так, 10 липня 2019 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області відвідали у с. Нові Чобручі місцевий ставок, який знаходиться на території Старостинської сільської ради. У день проведення профілактичного заходу на ставку перебували рибалки та діти, які мешкають поблизу водойми та полюбляють бавититися на цьому ставку.

Співробітники ДСНС України провели профілактичні бесіди з громадянами під час, яких нагадали їм – правила безпечної поведінки на водних об’єктах. Зокрема, рятувальники наголосили дітям та дорослим на забороні купання, у не відведених та не придатних для цього місцях та роздали листівки застережливого характеру. Адже, відпочинок на ставку у  с. Нові Чобручі є небезпечним для їх життя та здоров’я людей – дно не обслідуване водолазами, відсутній рятувальний пост, рятувальники та плавзасоби для порятунку людей на воді.

Однак, не проінформованість, не зупиняє деяких зухвалих відпочивальників, які, не здогадуються про небезпеки, які таїть цей не придатний для купання ставок. Тож, співробітники ДСНС України суворо попередили рибалок та дітей, що купатися на ставку у с. Нові Чобручі вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає «Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України» та роздали їм листівки з нагадуванням правил про дотримання правил безпечної поведінки на воді.

«На сьогоднішній день, у Роздільнянському районі знаходиться біля 70 ставків, 1 водосховище, і немає жодного обладнаного та пристосованого для відпочинку та купання на воді пляжу. – Тому, купатися у таких водоймах вкрай небезпечно для їх життя та здоров’я. У зв’язку, з чим застерігаю громадян від нещасних випадків на воді і закликаю відпочивальників, ні в якому разі, не купатися у незнайомих та необладнаних для купання місцях», – закликав відпочивальників Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

Чи дослухаються відпочивальники  застрежень та порад співробітників ДСНС  щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, залежить від їх сумління.

                                                            Сергій ШМОРГАЛ,

                                                        Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                        ГУ ДСНС України в Одеській області 

 

Залиште свій коментар