Поліцейські викрили зловмисника, який ошукав літню жінку

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт відносно 29-річного жителя Захарівської ОТГ, який ошукав літню жінку

Чоловік під виглядом працівника лісомисливського господарства запропонував 76-річній жительці Захарівки придбати у нього дрова, взяв 5000 гривень і зник.

В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що правопорушник сам завітав до одинокої жінки, знаючи, що вона свого часу шукала людей, які продають паливні матеріали. Чоловік представився працівником лісомисливського господарства і запропонував свої послуги з придбання дров. Однак зазначив, що для їх доставки потрібно відремонтувати транспортний засіб, і попросив сплатити аванс. Довірлива жінка дала чоловіку 3500 гривень. Через десять діб зловмисник знов навідався до пенсіонерки і повідомив, що дрова затримали на блокпосту і потрібно сплатити штраф у розмірі 1600 гривень, на що бабуся знову дала гроші. Після отримання коштів правопорушник зник.

Коли жінка зрозуміла, що її ошукали і вона залишилася без грошей та дров, звернулася по допомогу до поліції.

Поліцейські оперативно розшукали продавця неіснуючої паливної сировини. Чоловік не заперечував своєї причетності до скоєного і наразі частинами повертає кошти потерпілій.

На підставі зібраних доказів дізнавачі територіального підрозділу поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури висунули громадянину обвинувачення в заволодінні чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою, тобто шахрайстві. Цей злочин передбачений частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт правоохоронці скерували до суду. Правопорушнику, згідно з чинним законодавством, загрожує покарання штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 – 51000 гривень) або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція закликає громадян бути обачними при купівлі дров, генераторів або будь-ярких інших товарів з рук і через мережу Інтернет. Не давайте та не перераховуйте кошти наперед, не повідомляйте реквізити банківських карток, дату видачі картки і СVV код, не переходьте за посиланнями, які вам надає продавець. Розраховуйтеся тільки після отримання товару чи послуги.

                                     Джерело: Роздільнянський районний відділ поліції ГУНП в Одеській області

Залиште свій коментар